Warszawa

Recenzja książki:

Impro Frycek

Impro Frycek

Katarzyna Huzar-Czub
Małgosia Zając (Ilustr.)
od 6 do 10 lat
PATRONAT

Pełen humoru - człowiek z krwi i kości

Trudno pisać utwory dla dzieci, a jeszcze trudniej opisywać w nich „pomnikowe postaci” żyjące kilkaset lat temu. Tymczasem Katarzyna Huzar-Czub zdaje się tym zupełnie nie przejmować i o Fryderyku Chopinie pisze tak, jak był kolegą dzisiejszych młodych czytelników. Z lekkością odtwarza ówczesne (XIX- wieczne) realia i wciąga czytelników w historię o improwizacjach i zabawach wielkiego kompozytora.

 

Czytelnicy po przeczytaniu będą wiedzieć nie tylko, co to jest improwizacja, ale będę również przekonani, że Chopin był człowiekiem z krwi i kości, pełnym zapału, humoru i czasem szalonych pomysłów. A to bardzo cenna wiedza. Niebywałym autem „Impro Frycka” jest długość utworu. Krótki i treściwy idealnie nadaje się do działań edukacyjnych.

 

Komentarze

Polecamy

Inne recenzje

Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia

Elf do zadań specjalnych

Recenzje CzasDzieci.pl
Misja specjalna - Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia stają w tym roku pod znakiem zapytania. Uratować może je tylko flota Świętego Mikołaja! Na szczęście do jego pomocników należy „Elf do zadań specjalnych”,... czytaj więcej »
Magiczna opowieść o akceptacji - nie tylko na Święta

Przyjazny Olbrzym

Recenzje CzasDzieci.pl
Magiczna opowieść o akceptacji - nie tylko na Święta
Przyjaciel – jedno słowo, które zawiera w sobie tysiące znaczeń. To osoba, na którą zawsze możemy liczyć, jest w pobliżu gdy jej potrzebujemy i nigdy nas nie odtrąci.   Sytuacja... czytaj więcej »

Warto zobaczyć