Warszawa

Biały ptak

Biały ptak

Wydawnictwo: Albatros
od 12 do 14 lat
PATRONAT
NOWOŚĆ
ISBN: 978-83-8125-894-4

Opis książki

Niezapomniana opowieść o wytrzymałości, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życia.

 

Niepełnosprawny chłopiec, Julien, chroni żydowską dziewczynkę, Sarę, przed wywiezieniem do obozu koncentracyjnego. Pomaga jej, choć wcześniej Sara razem z innymi dziećmi śmiała się z niego i nigdy go nie broniła. Dobro, które ich połączyło, przetrwało II wojnę światową. I kiełkuje nadal, w kolejnych pokoleniach dzieci, które znajdują w sobie odwagę, aby być dobrymi dla innych.

 

Historia opowiedziana w "Białym ptaku" przypomina, że dobro trzeba czynić zawsze. Nawet w czasach, kiedy można za to zapłacić najwyższą cenę. Nawet jeśli jest się tylko dzieckiem.

 

R.J. Palacio jest autorką książki "Cudowny chłopak", którą pokochały miliony dzieci i dorosłych. W zorganizowaną przez nią akcję społeczną „Wybierz Dobro” (Choose Kind) włączyły się tysiące szkół, również szkoły polskie. W Białym ptaku autorka sięga do historii II wojny światowej, aby pokazać, że wartości, dzięki którym uratowano życie dziesiątkom tysięcy ludzi, są ważne także dzisiaj.

 

Auggiego, bohatera "Cudownego chłopaka", prześladował Julian, szkolny urwis. Julian zrozumiał już, że naśmiewanie się z odmienności innych jest złe. W Białym ptaku odkrywa poruszającą historię swojej babci, która nauczy go, że nie wystarczy nie czynić zła – trzeba jeszcze z nim walczyć.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...
1/3
1/3
2/3
2/3
3/3
3/3

Recenzje książki Biały ptak

Recenzje CzasDzieci.pl:

Międzypokoleniowa lekcja historii

Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie” George Santayana  Każdy, kto przeczytał „Cudownego chłopaka” nie miał chyba wątpliwości,... czytaj więcej »
Recenzje rodziców:

Holocaust oczyma żydowskiej dziewczynki

Co tak bardzo intryguje w tej książce? Poetyckość, poruszająca nawet te niewzrusz ne dotąd struny serca ? subtelna, niebanalna, ale jednocześnie bardzo wymowna. W tej książce splata się taka właśnie poetyckość z brutalną historią, której finału nie można nazwać ?happy endem?, który jednak pozostawia nadzieję i pobudza do działania, do przeciwstawiania się niesprawiedliwości, dyskryminacji, wykluczeniu. Tu i teraz, w miejscu, w którym żyjemy ? bo historia zatacza koło, a nienawiść człowieka do drugiego nie umarła wraz z końcem drugiej wojny światowej.... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć