Warszawa

Central Park. Kraina Koe

Central Park. Kraina Koe

od 6 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 9788380620742

Opis książki

Książka Central Park. Kraina Koe to fascynująca opowieść o twórczej mocy wyobraźni, sile przyjaźni, odwadze i determinacji, która tkwi w każdym dziecku. Napisana barwnym językiem, pełna dramatycznych przygód, mrocznych tajemnic i wyrazistych postaci pochłonie bez reszty każdego młodego Czytelnika. Opowiada historię podróży Patryka i jego przyjaciół przez Krainę Koe. Baśniowe królestwo jest dokładnym odwzorowaniem Central Parku, z uwzględnieniem topografii terenu oraz szczegółów architektonicznych. Fabuła książki pozwala poznać ważne i popularne miejsca Central Parku, a jednocześnie przenosi nas w świat przygody, magii i walki dobra ze złem. Osią opowieści są przygody Patryka, który wyrusza na ratunek baśniowej Krainie Koe. Królestwo to ginie, a znakiem upadku są umierające drzewa. Według prastarej legendy tylko przybysz ze świata zewnętrznego może je uratować. Tym przybyszem jest właśnie Patryk. W podróży towarzyszy mu mały gnom imieniem Ogi i dzielna dziewczynka Algrid.
Co spotka dzieci na drodze do odkrycia prawdy? Kto okaże się zdrajcą a kto przyjacielem? Czy zdołają uratować swój świat?

 

Joe Windy (właściwie Olaf Jarzemski) - podróżnik, alpinista, szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci, Oli i Eryka. Nieustannie szuka inspiracji w otaczającym go świecie. Central Park - Kraina Koe, niezwykła opowieść dla młodszych czytelników, to jego debiut literacki. Autor na co dzień prowadzi firmę marketingową i podąża za marzeniami.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Central Park. Kraina Koe

Recenzje rodziców:

Udany debiut

Kiedy zamykamy oczy, pod naszymi powiekami tworzą się baśnie i opowieści nie do ogarnięcia rozumem. Możemy również otworzyć książkę i dziać się będzie tak samo. Jest tylko jedno „ale”.... czytaj więcej »

Dobrze widzi się tylko sercem, bo Kraina Koe jest niewidoczna dla oczu

Chory Patryk nie może być dla rówieśników atrakcyjnym kompanem, stale musi pilnować dawkowania lekarstw, nie wolno mu nawet biegać. Jednak okazuje się, że pomimo wszelkich ograniczeń, które... czytaj więcej »
Recenzje dzieci:

Okiem córki i okiem mamy

Głównym bohaterem książki jest chłopiec Patryk, który ma niej więcej tyle lat co ja. Patryk mieszka w Nowym Jorku i jest chory. Bardzo dużo czasu spędza na zabawie w Central Parku, gdzie poznaje... czytaj więcej »
Recenzje bibliotekarzy:

Znakomita!

Jeśli szukacie pasjonującej książki na długie, jesienne wieczory, to gorąco polecam znakomity debiut literacki - "Central Park. Kraina Koe" Joe Windy'ego. To pierwszy tom serii „Strażnicy... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć