Warszawa

Wielcy odkrywcy

Wielcy odkrywcy

Wydawnictwo: Dwukropek
od 8 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7874-323-1

Opis książki

"Wielcy odkrywcy" to pierwszy tom niezwykłej kolekcji z serii „Wielcy Ludzie” wydawnictwa Dwukropek. Autorem książki jest nie byle kto, bo  Marcin Jamkowski – były redaktor naczelny „National Geographic Polska”. Świetne pióro pisarza w połączeniu z jego pasją do podróżowania to niewątpliwie mieszanka idealna.


Marcin Jamkowski w Wielkich Odkrywcach w lekki i zabawny sposób przedstawia sylwetki dwudziestu sześciu podróżników oraz historie ich największych odkryć geograficznych. Poznamy min. Krzysztofa Kolumba, Marco Polo, Vasco da Gamę, Benedykta Polaka, Jacquesa Cousteau, Thora Heyerdahla. Bohaterami książki są także Polacy, np. - Profesor Aleksander Wolszczan czy Piotr Chmieliński. Bez nich lista największych odkrywców nie byłaby kompletna.


Publikacja jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy o fakty i ciekawostki, których nie obejmuje program szkolny. Czy wiedzieliście, że młody Krzysztof Kolumb pracował w banku, a odkrywca drogi na Biegun Północny – Robert Edwin Peary miał po wyprawie tyle odmrożeń, że amputowano mu aż 8 palców? Właśnie dlatego droga przez tą książkę jest tak fascynująca. Przedstawione w książce sylwetki osób, inspirują dzieci do podróży i odkrywania tego, co nieznane. – Świat jest fascynujący i wciąż pozostawia tak wiele do odkrycia! Odwagi! – zachęca do lektury Martyna Wojciechowska.


"Wielcy odkrywcy" to nie tylko tekst, ale również ilustracje, które nie pozwolą Wam przejść obok tej książki obojętnie. Sylwetki bohaterów są interpretacją Karola Banacha wielokrotnie nagradzanego rysownika, ilustratora i grafficiarza.  W 2015 roku otrzymał on wyróżnienie honorowe Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2015 w kategorii „grafika i ilustracja”.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Wielcy odkrywcy

Recenzje rodziców:

Nauka - największa z przygód

„Dla mnie naukowcy to ludzie, którzy odważyli się wyruszyć na wielką wyprawę – wyprawę w nieznane” - pisze Marcin Jamkowski w słowie wstępnym do swojej najnowszej propozycji... czytaj więcej »

Batyskafem, okrętem, rowerem - ku przygodzie i odkryciom

Bardziej lub mniej znani, odlegli (biorąc pod uwagę pochodzenie i trasy podróży), ale i swojscy (też Polacy!) - wszyscy oni musieli mieć żądną wyzwań, otwartą i odważną naturę, skoro teraz... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć