Warszawa

Księga Potworów
PATRONAT CzasDzieci.pl

Księga Potworów

Wyd.: Zwierciadło
od 5 lat

Nagrody

Lista Skrarbów Muzeum Książki Dziecięcej »
WYRÓŻNIENIE
Rok przyznania: 2016
ISBN: 978-83-65456-29-8

W baśniach, legendach i mitach, słowem w świecie istot tajemniczych, żyją setki niezwykłych stworzeń między innymi gnomy, ogry, harpie i kikimory.

 

Wierszowany bestiariusz Michała Rusinka ze znakomitymi ilustracjami Daniela de Latour poruszy wyobraźnię i młodszych i starszych. Pojawią się w nim też stworzenia dotychczas światu nieznane jak chociażby… rusinki.

 

Premiera: 26.10.2016 r.
Wydanie I
Oprawa: twarda
Format: 170 x 205 mm
Liczba stron: ok. 224
 

Kup teraz

Recenzje książki (Księga Potworów)

Recenzja bibliotekarza
Księga Potworów

Czy Bazyliszek był odrażającym potworem zamieniającym ludzi w kamień czy raczej bardzo samotnym stworzeniem? Dlaczego Minotaur unikał ludzi?  Kim jest Niebelung? Czy należy bać się Uroborosa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w REWELACYJNEJ „Księdze potworów” Michała Rusinka – znakomitego pisarza i literaturoznawcy.


Stwory pana Rusinka, znane z baśni, legend i mitów jako monstrualne i odrażające bestie,  ukazane zostały w tej wyjątkowej publikacji w sposób zabawny i z przymrużeniem oka. Często wzbudzają litość i współczucie. Więcej, właściwie to można by się z niejednym z nich zaprzyjaźnić…


Oprócz mistrzowskich, krótkich wierszowanych form na uwagę zasługuje też piękna szata graficzna książki: twarde okładki oraz świetne, oryginalne i kolorowe ilustracje Daniela de Latoura doskonale dopełniające całości.


Ta wyjątkowa książka może być również wspaniałą pomocą dydaktyczną dla rodziców, którzy zastanawiają się jak pomóc swemu dziecku w przezwyciężeniu strachu, który towarzyszy maluchom w różnych sytuacjach dnia codziennego. Jestem przekonana, że dzięki FANTASTYCZNEJ „Księdze potworów” niejeden maluch nauczy się pokonywać lęki i zaprzyjaźni się z codziennymi potworami  w myśl zasady, że: Strach ma, być może wielkie oczy, lecz gdy ktoś spojrzy z innej strony, z pewnością faktu nie przeoczy, iż oczy – owszem – lecz ogony, czułki, przyssawki, parzydełka, nibynóżki, nibybutki, pyszczki, odwłoczki i skrzydełka ma strach niegroźne i malutkie!


Polecam tę rewelacyjną publikację i gwarantuję znakomitą zabawę czytelnikom w każdym wieku!


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć