Warszawa

Pewnego razu w Nibylandii. W mgnieniu oka - Disney
PATRONAT CzasDzieci.pl

Pewnego razu w Nibylandii. W mgnieniu oka - Disney

od 7 do 9 lat

Cztery przyjaciółki - Kate, Lilli, Mia i jej młodsza siostra Gabi w cudowny sposób trafiają do fantastycznej krainy zwanej Nibylandią, gdzie wraz z towarzyskimi Wróżkami przeżywają liczne przygody. Pomocna Wróżka imieniem Dzwoneczek oraz jej koleżanka Bryłka na polecenie Królowej Klarion opiekują się dziewczynkami i stają się ich przewodnikami po pełnej tajemnic i magii krainie. Każda z Wróżek ma swój niepowtarzalny talent, na przykład Bryłka jako jedyna w Przystani Elfów ma dar "mrugania", czyli błyskawicznego przemieszczania się. Właśnie podczas jednego z takich mrugnięć przez przypadek zabiera do swojego świata cztery dziewczynki, które najzwyczajniej w świecie bawiły się piłką w ogrodzie.

 

Format: 128x198
Oprawa: miękka
Liczba stron: 134
Seria: PEWNEGO RAZU W NIBYLANDII

Kup teraz

Recenzje książki (Pewnego razu w Nibylandii. W mgnieniu oka - Disney)

Recenzja bibliotekarza
Ukłon dla czasów dzieciństwa

Pewnego dnia cztery dziewczynki: rudowłosa, piegowata, marząca o wielkich przygodach Kate, kochająca sukienki okularnica Lilly, Mia, która pragnie poznać mowę zwierząt oraz malutka Gabi, wielbicielka bajkowych światów, przenoszą się niespodziewanie do Nibylandii. Brzmi znajomo? I słusznie, bo książka Kiki Thorpe (z serii: Pewnego razu w Nibylandii) W mgnieniu oka to swobodna adaptacja, a właściwie kontynuacja powieści J. M. Barriego Piotruś Pan z 1911 roku. I tak, jak w pierwowzorze mamy magiczną krainę, postacie, odszukać możemy elementy fantastyki: wyjątkowe miejsca (np. Przystań Elfów, Górę Tortową), osoby (wróżki, z których każda posiada niepowtarzalny dar np. dar błyskawicznego przemieszczania się, dar zbierania owoców, talent do majsterkowania), motyw przenikania rzeczywistości i magii.

 

Atrakcyjność książki podnosi fakt, iż w każdej z bohaterek wszystkie dziewczynki w wieku siedmiu, dziewięciu lat odszukają odpowiadający im typ sprzyjający identyfikacji. Nie bez znaczenia są także sugestywne opisy pełne kolorów, dźwięków, smaków, niemal przenikających z kartek lektury. Kiki Thorpe za pomocą swojej historii nobilituje stan dzieciństwa. Pokazuje, że tylko dzieciom dostępne są światy alternatywne. Tylko dzieci potrafią patrzeć dalej niż dorośli. I tylko dzieci są zdolne przekuć marzenia w spełnione życzenie np. o lataniu. W trakcie czytania tej książki nie sposób się nudzić. Akcja toczy się szybko, opisy ciekawią. Ilustracje Jany Christy, chociaż smucą szarościami, to prowokują do uruchomienia wyobraźni. Aż chce się sięgnąć po kolejne części z tej serii (a są już cztery). Tym bardziej, że w obecnej dziewczynkom nie udaje się wrócić do swojego świata. Zakończenie jest niedopowiedziane, otwarte, czekające na kolejną podróż.

 

Książka oprócz walorów rozrywkowych posiada wartość edukacyjną. Sygnalizuje problematykę kradzieży, zbytniej ambicji, sfery wiary i racjonalności, a tym samym może być ciekawym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi o ważnych zagadnieniach moralności i etyki. Polecam!

Recenzja rodzica
Wstęp do przygody

W mgnieniu oka to pierwsza z serii Disney. Pewnego razu w Nibylandii książka łącząca realny świat, w którym żyją cztery przyjaciółki, z fantastyczną krainą zwaną Nibylandią, zamieszkaną przez Dzwoneczka, Bryłkę i inne Wróżki z Przystani Elfów.

 

Za sprawą tytułowego mrugnięcia dziewczynki, a tym samym mali czytelnicy, trafiają do magicznej krainy Wróżek Disneya, gdzie towarzyszą bohaterkom opowieści w pełnej ekscytujących przygód podróży. Mogą przyjrzeć się Przystani Elfów, zamieszkać w sercu Świata Wróżek - Drzewie Domowym, zobaczyć z bliska warsztat pracy Dzwoneczka czy wziąć lekcję latania pod okiem szybkolotnej Widii.

 

Atrakcji nie brakuje, a zatem czytelnicy W mgnieniu oka  także nie nudzą się podczas lektury. Jak sama miałam okazję się przekonać, książka ta wciąga, a zatem warto zarezerwować sobie kilka chwil. Gdy zasiadłam wraz z moimi dziećmi do lektury, przeczytaliśmy ją od deski do deski, nie zauważając upływu czasu.


Książka W mgnieniu oka, choć adresowana raczej do dziewczynek lat 7-9, zapewne przypadnie do gustu także ciut młodszym miłośniczkom bajkowej krainy Dzwoneczka i nie tylko. Sama byłam zaskoczona odbiorem owej publikacji przez moje pociechy. Zarówno pięciolatka, jak i jej o trzy lata starszy brat, od początku do końca uważnie śledzili losy Wróżek i Niezgrabek (takim mianem określa się w książce ludzi). Tym bardziej, że zakończenie pozostaje niedopowiedziane,  zachęcając jednocześnie małych czytelników do sięgnięcia po kolejne książki z tej serii.


Warto zatem w erze tabletów i komputerów zasiąść do rodzinnej lektury W mgnieniu oka. Może seria ta stanie się początkiem czytelniczej przygody małego miłośnika wróżek?

W okamgnieniu

Podczas zwykłej zabawy w „głupiego Jasia” na zwykłym podwórku cztery zwykłe dziewczynki stają przed czymś, o czym mogły dotąd tylko śnić, marzyć bądź czytać w bajkach. Przed malutką, nie większą od motyla… Wróżką. Wystarczyło jedno z pozoru zwykłe mrugnięcie malutkiego oczka, by nagle znaleźć się w świecie fantazji – w Nibylandii.


Tam w Przystani Elfów dziewczynki poznają Królową Klarion i inne Wróżki. Takie, co umieją rozmawiać ze zwierzętami, takie, co potrafią zbierać owoce i wiele innych z różnorodnymi talentami. Tak zaczyna się niezwykła kilkudniowa przygoda, podczas której bohaterkom niespieszno będzie do zwykłego domu.


Pierwsza z serii książeczek o Nibylandii zapowiada bardzo interesującą podróż do zupełnie nowej odsłony świata wszystkim znanych Piotrusia Pana i Dzwoneczka. Barwne postacie, malownicze opisy w połączeniu z ilustracjami wciągają czytelnika już od pierwszych stron do dziecięcej krainy marzeń i fantazji. Każde dziecko, w szczególności każda dziewczynka, ale i rodzice będą mogli choć na kilka chwil oderwać się od rzeczywistości. Czytając tę książeczkę, wszyscy możemy polatać wśród chmur razem z Wróżkami dzięki magicznemu srebrzystemu pyłowi.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć