Warszawa

Sezon na zielone kasztany

Sezon na zielone kasztany

od 6 do 10 lat
ISBN: 978-83-10-12610-8

Nagrody

Opis książki

Książka nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom".

 

Jak długą smycz można upleść z miłości? Czy warto być fizią kartoflanką? I czemu tak wiele zależy od jednej czekoladowej krówki?

 

W "Sezonie na zielone kasztany" aż iskrzy od ważnych pytań, napięć i zdumień. Iga, Kaśka, Paweł, Lenka i pozostali dopiero odkrywają swój świat, który nie zawsze jest kolorowy... Na szczęście w porze dojrzewania kasztanów, gdy zawodzi przyjaźń, gdy budzi się pierwsza miłość, a samotność aż boli, można znaleźć w sobie dość siły, by walczyć o własną rację. A także dość odwagi, żeby przyznać ją innym…

Dojrzałe kasztany mówią nam, że przyszła jesień. A te zielone gwarantują mądrą czytelniczą przygodę. Jak zawsze u tej autorki.

Beata Kęczkowska, dziennikarka "Wysokich Obcasów Extra"

 

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze abyś nie przeszkadzała im wyrosnąć“. Kiedy poznawałam kolejnych bohaterów kasztanowej książki w głowie kołatała mi nieustająco myśl legendarnej Coco Chanel. Ona jak rzadko kto rozumiała co znaczy dorastanie i gdyby tylko mogła poznać Igę i jej kolegów, na pewno trzymałaby za nich kciuki równie mocno jak ja. Dlaczego? Bo doskonale wiedziała jak ważne jest to, aby w życiu obronić wartości z młodzieńczego świata. Bo wiedziała jakie to ważne, aby człowiek w chwilach wątpliwości i rozterek w tym świecie nie był sam.
Trzymasz w dłoni jedenaście świetnie napisanych historii. Życzę ci, abyś bez względu na to ile masz lat, choć w jednej z nich odnalazł siebie.

                    Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka radiowej Trójki i TVP

 

oprawa: broszurowa
liczba stron: 160
format: 140 x 192 mm

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzja książki Sezon na zielone kasztany

Dostrzec własną wyjątkowość

11 historii… 11 życiowych okruchów… Nastoletnich… Ale czy to znaczy, że „mniejszych”, „gorszych”? Nie! Znaczy, że ważnych, wielkich, istotnych, najistotniejszych... czytaj więcej »

Komentarze

siła młodości i dreszcz odkrywania świata, genialne

dodany: 2014-05-10 17:59:26, przez: konvvalia

Warto zobaczyć