Warszawa

Klub latających ciotek

Klub latających ciotek

od 7 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7672-242-9
Tematyka: tajemnica, lato, humor

Nagrody

Opis książki

Zero internetu. Jedna przemądrzała kuzynka. Dwa miesiące na wsi. Trzy stare ciotki do towarzystwa. A do tego chmary komarów, rower bez przerzutek i dieta warzywno-owocowa. Brzmi jak przepis na koszmar, prawda? Emil też tak uważał… dopóki wydarzenia nie potoczyły się w zupełnie nieprzewidzianym kierunku!

 

Gdzieś na odludziu stoi opuszczona budowla, do której nikt od dawna nie zaglądał. Można tylko zgadywać, jakie sekrety kryje w sobie. Czy gnieżdżą się tu duchy, demony i wampiry, czy upatrzyły ją sobie na kryjówkę jakieś przestępcze siły? Zgaduj, czytelniku, zgaduj do woli - rozwiązanie i tak cię zaskoczy.

Joanna Papuzińska

 

Letni wyjazd na wieś do podstarzałych ciotek okazuje się początkiem fascynującej przygody, w której współczesnym emocjom towarzyszą zdarzenia skrywane za zasłoną lat. Młodzi bohaterowie muszą rozwikłać tajemnicę, w czym mimowolnie pomagają im krzepkie, fertyczne staruszki. Skrzące się humorem dialogi, komizm postaci potęgowany zabawnymi sytuacjami, wartka narracja, spora dawka sensacji, zaskakujący finał – znakomita rodzinna lektura, okazja do wspólnego śmiechu i wspólnych czytelniczych przeżyć.

Grzegorz Leszczyński

 

Druga nagroda w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasady Szwecji i patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY, przy finansowym wsparciu Fundacji PZU.

 

Jury Konkursu, nawiązując do najwyższych standardów literatury dla dzieci wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 413 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie literackim i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.

 

Oprawa: twarda

Ilość stron: 144

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Klub latających ciotek

Recenzje rodziców:

Ciekawa książka o nieciekawych wakacjach?

Bohaterom Klubu latających ciotek, Emilowi i Soni, przez prawie połowę książki nie przytrafia się nic fascynującego. Ich wakacyjny wyjazd to tragedia: z dala od cywilizacji (czytaj: telefonu,... czytaj więcej »

Barwny opis klasycznych wakacji

Klub latających ciotek to nazwa, która nieodmiennie przywodzi na myśl miotłę. A tutaj już po przeczytaniu kilkunastu stron okazuje się, że jeżeli mamy na myśli coś latającego to jest... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć