Warszawa

Opowiem ci, mamo, co robią mrówki

Opowiem ci, mamo, co robią mrówki

od 2 do 6 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-10-12538-5

Opis książki

Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne zetknięcie ze zręcznymi rączkami małego czytelnika), poręczny format, a przede wszystkim przepiękne ilustracje Katarzyny Bajerowicz, którym towarzyszą rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, tworzą prawdziwe dzieło sztuki!

 

Twoje dziecko z przyjemnością zagłębi się w fascynujący świat mrówek, z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, a na deser rozwiąże ciekawe zagadki. To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

 

Pozycja obowiązkowa w biblioteczce malucha!

 

liczba stron: 28
oprawa: twarda
format: 200x280 mm


 

Marcin Brykczyński (ur. 1946) – ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W "Naszej Księgarni" poeta wydał m.in. Białego niedźwiedzia, czarną krowę ( z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, oraz Skąd się biorą dzieci.

 

Katarzyna Bajerowicz (ur. 1969) – poznanianka, prywatnie mama trzech córek, właścicielka trzech psów i kota, malarka, fotografka, autorka bloga mama3swinek.blogspot.com, majsterklepka, niezła kucharka i rekordowa bałaganiara. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik, a od jakiegoś czasu zajmuje się ilustracją. Najbardziej lubi akwarele, makaron z sosem pomidorowym i kapelusze. Od dzieciństwa czuje pociąg do rozmaitych robali. Zaczęło się od spacerów z tatą po lesie – do wielkiego mrowiska w buczynie. Później hodowała pająki, żuki, patyczaki, karaluchy z Madagaskaru i olbrzymie ślimaki. I tak jej zostało, choć nie trzyma już owadów w terrarium – teraz podgląda ja we własnym ogrodzie. I robi to codziennie, bo to najlepsza i najbardziej niezwykła opowieść, jaką zna.

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Opowiem ci, mamo, co robią mrówki

Recenzje rodziców:

Odkrywać świat małych stworzeń

Będąc, dorosłym, będąc rodzicem zapomniałam jak interesujące mogą być rzeczy, które dzieją się na ziemi, tuż pod stopami. Jako dziecko nieraz obserwowałam zapracowane mrówki znoszące... czytaj więcej »

Życie pod ziemią

Moją uwagę przykuło nazwisko Marcina Brykczyńskiego. Bardzo lubimy teksty pisane przez tego autora. Spodziewałam się więcej tekstu, "brykczyńskich" wierszy. A tu zaskoczenie! Coś... czytaj więcej »

Owady jak ludzie

To była pewnie mrówcza praca - przygotowanie tej uroczej książki. Szczególnie zilustrowanie świata owadów, nie tylko mrówek - właściwie szerzej pojętego świata przyrody. Tu wystawia głowę... czytaj więcej »

Warto zobaczyć