Warszawa

Mój tato szczęściarz

Mój tato szczęściarz

od 6 do 10 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7672-245-0

Opis książki

Czy lubisz spacery z tatą? Asiunia i jej mały braciszek Tomek też je uwielbiają! Zwłaszcza wtedy, gdy tata pokazuje miejsca i opowiada własne historie z nimi
związane. Czasem są radosne, a czasem trochę smutne. Dzieci najbardziej lubią te o Powstaniu Warszawskim, bo tata mówi, że zawsze miał szczęście, chociaż czasem to trochę zabawne. Bo na przykład czy złamana ręka albo miejsce w szpitalu pod stołem to szczęście, czy pech?

 

Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego w Powstaniu Warszawskim wszystko było inne niż dziś, koniecznie zajrzyj do tej książki, a jeśli lubisz spacerować, koniecznie zabierz ją ze sobą na przechadzkę.

 

Jest to książka o szczęściu w nieszczęściu, o dostrzeganiu tego co ważne. Łamiąca stereotypy – konfrontująca wyobrażenia dziecka z realiami, walczący ojciec okazuje się być nie żołnierzem z armatą, a cywilem, choć dzielnym. Mądra i wzruszająca, szkatułkowa opowieść o losach taty, wspominana oczami małej dziewczynki, która teraz jest już babcią, (co w konkretny sposób przedstawia dziecku upływ czasu i zmiany ). O Powstaniu książka opowiada tyle ile małe dziecko zapamięta z opowieści dorosłych  - fakty jako historyjki o przeżyciach bliskich, porównane do tego, co dziecko zna i samo doświadcza. Jest to opowieść o tradycji i pamięci, jaką dziecko usłyszy i odnajdzie w Warszawie w czasie jednego”.

(Agnieszka Pisula, mama i psycholog)

 

Tej książki nie można dziecku po prostu wręczyć. Trzeba ją czytać wspólnie. I później bez wahania spełnić prośbę dziecka o wędrówkę ulicami Warszawy śladami Powstańca Szczęściarza. Książka to wspaniały pretekst do rodzinnych rozmów, wspomnień i zadumy nad światem sprzed 70 lat.

(Michał Pol, tata i dziennikarz sportowy)

 

 

Współwydawcą książki jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

 


Zobacz trailer

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Mój tato szczęściarz

Recenzje CzasDzieci.pl:

Czy można mówić o szczęściu, kiedy trwa wojna?

Jak powinna wyglądać pierwsza lekcja historii? Być pełna dat i cenionych nazwisk? Zawierać opisy, czy może przedmioty, których można dotknąć? Może powinien to być film? Propozycji z pewnością... czytaj więcej »
Recenzje rodziców:

Czy można napisać dobrą książkę o wojnie?

Są takie tematy, które przelane na papier tracą na znaczeniu. Tylko doświadczając i przeżywając można dosięgnąć ich istoty. Do tego typu spraw zaliczam temat wojny. Zawsze z rezerwą podchodzę... czytaj więcej »

Warto zobaczyć