Warszawa

Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

od 7 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7672-219-1

Nagrody

Opis książki

Opowieść o Julku – niezłym ziółku. O budowaniu bardzo skomplikowanych, do niczego niesłużących maszyn i urządzeń. O hodowli zaskrońców w pudełku, zaklinaniu kamieni i… nieudanym wysadzeniu w powietrze pewnej łódzkiej kamieni­cy. To właśnie dzięki wielu swoim pasjom Julek został poetą. I to takim poetą:

 

że choćby przyszło tysiąc pisarzy

i każdy tysiąc strof by wysmażył,

i każdy nie wiem, jak się nadymał,

nikt nie dogoni Julka Tuwima.

 

Rany Julek! to napisana ze swadą historia dzieciństwa Juliana Tuwima. Znajdziecie tu wiele historii z jego życia poprzeplatanych wierszami i żartami. A wszystkie tak barwne i wybuchowe, jak mikstury chemiczne małego Juliana.

 

Oprawa: twarda

Ilość stron: 80

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą

Recenzje rodziców:

Fascynująca lektura dla małych i dużych

Lokomotywę, Abecadło czy Okulary zna na pamięć chyba każdy czytelnik, mały czy duży. Mało zaś kto wie, jak zrodził się ów poetycki talent Juliana Tuwima. Otóż mały Julek zetknął się... czytaj więcej »

Bziki dźwignią sławy

„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma...” - przekonała nas o tym niewątpliwie śpiewana przez Fasolki piosenka, a historia wyczytana z kart książki Agnieszki Frączek... czytaj więcej »
Recenzje bibliotekarzy:

Jak przybliżyć najmłodszym czytelnikom postać znakomitego poety

Jak przybliżyć najmłodszym czytelnikom postać tak znakomitego poety, jakim bez wątpienia był Julian Tuwim? (Tym bardziej, że jest ku temu okazja, bo rok 2013 obchodzony jest jako Rok Juliana... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć