Warszawa

Opowiadania na dobranoc. Polscy pisarze dzieciom
PATRONAT CzasDzieci.pl

Opowiadania na dobranoc. Polscy pisarze dzieciom

od 7 lat
ISBN: 978-83-7672-221-4

Słuchając opowiadań z tego zbioru, może uda się zasnąć Waszym pociechom, choć… jest w nim tyle ciekawych historii, że nie zdziwcie się, jeśli zdarzy się inaczej! Dzieci na pewno nie natkną się tutaj na przerażające historie – nie martwcie się! Za to pośmieją się troszkę przed snem, przeżyją emocjonujące przygody, wkroczą w magiczne krainy i spotkają się z dzieciakami podobnymi do siebie. Nie ma nic lepszego od ciepłej, bezpiecznej bajki na dobranoc!

 

Książka z płytą CD!

 

Oprawa: twarda

Ilość stron: 159

Kup teraz

Recenzje książki (Opowiadania na dobranoc. Polscy pisarze dzieciom)

Recenzja rodzica
Książka, która powinna znaleźć się w każdym domu

Gdybym była ministrem zdrowia, to zaleciłabym, aby każde dziecko w Polsce przy narodzinach otrzymało książkę w prezencie. Mogłyby to być Opowiadania na dobranoc. Polscy pisarze dzieciom - pozycja, dzięki której dorosły zaśmiewa się odczytując podteksty, a dzieci zatopione są w wartościowej lekturze z najwyższej półki rozsmakowują się w pięknych ilustracjach. Na zbiór składa się 30 krótkich, ze swadą napisanych, opowiadań spod pióra między innymi Joanny Papuzińskiej, Wandy Chotomskiej, Wojciecha Widłaka, Renaty Piątkowskiej oraz Pawła Beręsewicza.


Tematyka utworów jest tak różnorodna, jak wszechstronne są zainteresowania dzieci. Ostatni smok na świecie ma na imię Alicja, herbaciana Wróżka ma zupełnie zwyczajną twarz, tylko oczy naprawdę niepospolite, a porządny odkurzacz nie pożera zabawek. Baśniowe elementy przeplatają się z realiami, w jakich dziecko w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym obcuje. Kolega z przedszkola uległ wypadkowi i dzieci przygotowują dla niego niespodzianki, a Weronika, która nie lubi zostawać sama w domu zabiera ze schroniska samotnego pieska, dzięki temu już niczego się nie boi, bo ma prawdziwego przyjaciela.


Ogromnym walorem Opowiadań na dobranoc są przepiękne, różnorodne ilustracje, między innymi Katarzyny Bajerowicz i Magdaleny Kozieł-Nowak, które niejednokrotnie dopełniają opowieść, zatrzymując się na ważnych treściach. Oto księżniczka Florentynka słynąca z niecodziennych pomysłów pewnego dnia oświadcza, że będzie nosić sukienki w jednym kolorze i chce malować niebo na różowo, a na ilustracji widzimy mamę królową, która czule przytula swą córkę. Bo każde dziecko czuje się jakby miało różowe niebo nad głową, gdy doświadcza miłości swych rodziców. To już moja interpretacja ilustracji w opowiadaniu „Florentynka maluje niebo”. Polecam tę książkę gorąco.

Recenzja rodzica
Magiczne krainy, które wcale nie usypiają

Nie wiem, czy Opowiadania na dobranoc powinny mieć taki tytuł. Gdy my czytamy je przed snem, ciągle słyszę: - Mamo, jeszcze… jeszcze tylko jedno… Rzeczywiście proste, ciekawe historie przykuwają uwagę dzieci. Nic dziwnego, przecież wśród autorów mamy prawdziwą śmietankę: Papuzińska, Chotomska, Frączek, Kasdepke czy Bahdaj. A historie niby spokojne, niby usypiające, a jednak zabawne i wciągające, często do magicznych krain, które wcale nie usypiają. Do książki, pięknie ilustrowanej, dołączona jest płyta. Nasza niestety pusta, niewytłoczona. Miejmy nadzieję, że to jednorazowy wypadek, a nie cecha całej serii, bo dla fanów słuchowisk to wielki zawód.


Lubisz CzasDzieci.pl?  Polub nas na Facebooku!

Komentarze

Warto zobaczyć