Warszawa

Rico, Oskar i złodziejski kamień

Rico, Oskar i złodziejski kamień

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
od 8 do 14 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7767-167-2

Opis książki

Przygoda nie daje o sobie zapomnieć!


By rozwiązać zagadkę niezwykłego kamienia, dwaj chłopcy potajemnie wyruszą w podróż. Już w pociągu natrafią na dobrego znajomego, a to tylko początek zaskakujących spotkań.

 

Jak porozumieć się bez słów, kiedy spuszczenie powietrza z opon grozi spuszczeniem manta i dlaczego czas raz szybko pędzi, a innym razem rozciąga się jak guma do żucia - o tym dowiecie się z trzeciej części przygód małych detektywów.

 

Rico, Oskar i złodziejski kamień to pasjonująca lektura, która przybliży dzieciom świat dorosłych, a dorosłym pozwoli znów poczuć się dziećmi.

Nakładem Wydawnictwa WAM ukazały się już dwie części przygód chłopców Rico, Oskar i głębocienie oraz Rico, Oskar i złamanie serca.

 

tłumacz: Elżbieta Jeleń

 

format: 146×202 mm

oprawa: twarda

stron: 320


Andreas Steinhöfel, ur. 1962 r., tłumacz, krytyk literacki, scenarzysta oraz autor licznych i wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży, m.in. Środka świata.


Powieść Rico, Oskar i głębocienie została wyróżniona nagrodami – między innymi CORINE 2008, Luchs (nagroda pisma Die ZEIT i Radia Brema dla najlepszej książki dla dzieci i młodzieży), a także niemiecką nagrodą dla najlepszej powieści dla dzieci i młodzieży w roku 2009. Słuchowisko oparte na tej powieści uznano za najlepszy spektakl radiowy roku 2008. Andreas Steinhöfel otrzymał także Nagrodę im. Ericha Kästnera, przyznawaną najlepszym niemieckim powieściopisarzom dla dzieci i młodzieży (laureatami tej nagrody są również Peter Rühmkorf, Loriot, Robert Gernhardt i Tomi Ungerer).

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Rico, Oskar i złodziejski kamień

Recenzje rodziców:

Kryminalna zagadka po raz trzeci

Trzecia część przygód "niezwykle utalentowanego chłopca". Wszystkie trzy są równie udane, ciekawie napisane, zaskakujące i zabawne. Andreas Steinhöfel urodził się... czytaj więcej »

Przygoda, w której może uczestniczyć każdy z czytelników

Przyzwyczailiśmy się, że książki dla dzieci opowiadają o rzeczach miłych, niegroźnych i bezbolesnych. Ta książka do takich nie należy. Zmusza do myślenia o dzieciach, które nie są takie... czytaj więcej »
Recenzje dzieci:

Oskar jest geniuszem

To już trzecia książka o tych chłopakach. I oni zawsze mają przygody kryminalne. Ja ich lubię. Rico mi się podoba i uważam, że w przyszłości powinien zostać psychologiem albo pedagogiem,... czytaj więcej »

Komentarze

Warto zobaczyć