Warszawa

Bezsenność Jutki

Bezsenność Jutki

od 7 do 13 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7672-151-4

Nagrody

Opis książki

Wzruszająca literatura faktu z serii "Wojny dorosłych – historie dzieci" wydana z okazji 70. rocznicy przeprowadzenia "szpery" w getcie łódzkim. To opowieść o ciężkim życiu dzieci w drugim co do wielkości getcie na okupowanych przez III Rzeszę ziemiach polskich.

 

Jutka, spolonizowana Żydówka, mieszkająca z ciotką i dziadkiem w Litzmannstadt Ghetto, próbuje być dzielna. Mimo braku rodziców i grozy otaczającej ją rzeczywistości stara się patrzeć na świat optymistycznie. Żyje z dnia na dzień, a wytchnienie znajduje w zabawach z innymi dziećmi i udomowionym gawronem, w opowieściach dziadka oraz w przyjaźni z polską dziewczynką mieszkającą po drugiej stronie muru.

 

Oprawa: twarda
Ilość stron: 84

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Bezsenność Jutki

Recenzje nauczycieli:

Dlaczego i jak... życie w getcie oczami dziecka

Jak przetrwać wojnę - to  pytanie przewija się natrętnie przez wszystkie kartki opowieści o małej Jutce – Żydówce z łódzkiego getta. Ale tak musi być.    Kim... czytaj więcej »
Recenzje bibliotekarzy:

Aby nie wyblakły wspomnienia o losach naszych przodków

Książki z serii "Wojny dorosłych – historie dzieci" mają na celu przybliżenie najmłodszym trudnych historii związanych z wojną.  Bezsenność Jutki opisuje życie w łódzkim... czytaj więcej »

Komentarze

nierozumiem tego wogule nie wiem oco chodzi bardzo lubie czytać ale nie moge :(**

dodany: 2013-01-17 20:00:47, przez: róża

Warto zobaczyć