Warszawa

Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku

Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku

od 7 do 12 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7672-146-0

Opis książki

Na ulicy Krochmalnej 92 był wielki, biały budynek z tablicą „Dom Sierot”. I tam Frania po raz pierwszy zobaczyła Panadoktora. Stał przed głównym wejściem i czekał na dzieci, żeby się z nimi przywitać. Babcia, gdy to opowiada, a lubi tę część, mówi: „Pandoktor się do nas uśmiechał. Jak tylko go zobaczyłam, to wiedziałam, że Pandoktor to dobry człowiek”. I mówi „Pandoktor” tak, jakby to był jeden wyraz.

 

Wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie, Januszu Korczaku – pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.

 

Oprawa: Oprawa twarda
Ilość stron: 64

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Recenzje książki Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku

Recenzje CzasDzieci.pl:

Dzieci są najważniejsze

Książki dla dzieci nie opierają się jedynie na nierealnych, zmyślonych wydarzeniach. Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku stanowi tego idealny przykład. Przybliża ona życie człowieka... czytaj więcej »
Recenzje rodziców:

Są takie historie, które wzruszają, cieszą i o zadumę przyprawiają

Beata Ostrowicka w opowieści o Januszu Korczaku Jest taka historia zawarła to wszystko, co niesie ze sobą osoba doktora Korczaka, a właściwie Henryka Goldszmita. Kilkanaście lat temu, gdy byłam... czytaj więcej »
Recenzje bibliotekarzy:

Był taki Pandoktor...

Pandoktor, który był przyjacielem dzieci, pandoktor, który był znakomitym pedagogiem, pandoktor, któremu przyszło żyć w trudnych czasach – Janusz Korczak. Historię tego Panadoktora przybliża... czytaj więcej »

Komentarze

polecam tą książę nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych

dodany: 2015-02-26 21:00:52, przez: Anna

Warto zobaczyć