Warszawa

Elżbieta Wasiuczyńska

Urodzona w 1966. Studia: ASP w Krakowie, Wydział Malarstwa i Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem: 1991 w prac. prof. J. Joniaka i 1994 w prac. prof. R. Banaszewskiego. Zajmuje się grafiką użytkową i ilustracją. Zilustrowała 15 książek. Nagrody: wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia 2001 (Warszawa) za il. do opowiadania W. Widłaka Pan Kuleczka; wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia 2002 (Warszawa) za książkę autorską miau-miau; nagroda specjalna jury oraz Nagroda Publiczności za il. do kalendarza w konkursie Vidical 2003 (Warszawa); wyróżnienie za il. do autorskiej książki Podróż na Biennale Ilustracji 2004 (Aki Town, Japonia); wyróżnienie w konkursie Świat Przyjazny Dziecku 2005 za książkę Bajka o ślimaku Kacperku M. Strzałkowskiej (Nasza Księgarnia); nominacja do nagrody PS IBBY Książka Roku 2005 za Trzy świnki Z. Staneckiej; wyróżnienie za projekt kalendarza w konkursie Vidical 2006 (Warszawa); wyróżnienie w konkursie PS IBBY Książka Roku 2007 za ilustracje do książki Zoo Jarosława Mikołajewskiego (Agora).

 


Wybrane książki:

Agnieszka Osiecka dzieciom

Agnieszka Osiecka dzieciom

od 5 do 10 lat
Liczba nagród: 1
tagi: bajka 
"Agnieszka Osiecka dzieciom" to niezwykłe wydarzenie edytorskie. Po raz pierwszy w jednym tomie zostały zebrane utwory, które Agnieszka Osiecka stworzyła dla dzieci. Antologię dopełniają... »
Baśnie. Królowa Śniegu

Baśnie. Królowa Śniegu

od 5 do 9 lat
KLASYKA
Liczba nagród: 1
tagi: baśnie  wyobraźnia 
Królowa Śniegu to niezwykle malarska baśń, a jej urodę z pewnością oddadzą prace kolejnej ilustratorki serii - Elżbiety Wasiuczyńskiej, naszym czytelnikom znanej głównie z książek o Panu... »
Dzikoludek
PATRONAT CzasDzieci.pl

Dzikoludek

od 3 do 7 lat
tagi: zabawa  wychowanie 
Zaczyna się dzień Dzikoludka. Są piżamowe skoki, jest tarzanie się w śniegu, zabawa w prosiaczki-świniaczki. Jest wspaniale. Ale gdy się trochę rozleje wody, ubrudzi stół przy obiedzie czy... »
Figiel i Psikus. Między nami chochlikami

Figiel i Psikus. Między nami chochlikami

od 6 do 10 lat
Czy Figiel może być smutny? Jaki tajemniczy złoczyńca zmniejsza ubrania Psikusa? Czy dawniej było lepiej? Gdzie się podziało wiosenne natchnienie? Wszystko to i wiele więcej w nowej książce... »
Mój pierwszy alfabet
PATRONAT CzasDzieci.pl

Mój pierwszy alfabet

od 3 do 6 lat
Liczba nagród: 1
tagi: edukacyjna  alfabet 
Harmonijnie rozwijające się dziecko chłonie wiedzę i uczy się emocji - równolegle. Jedno z drugim jest nierozerwalnie związane. Jedno i drugie - dla dziecka konieczne. Dlatego tak bardzo ważne... »
Pan Kuleczka

Pan Kuleczka

od 3 do 5 lat
Liczba nagród: 1
tagi: edukacyjna 
Krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci w każdym wieku, doskonale znane już czytelnikom magazynu logo miesięcznika "Dziecko". Pana Kuleczkę chciałby znać każdy. Zapewnia... »
Pan Kuleczka. Dom

Pan Kuleczka. Dom

do 4 lat
Liczba nagród: 1
tagi: humor  edukacyjna  dom 
To już piąty Pan Kuleczka! Nie zestarzał się ani trochę. Jak zawsze jest pomocny, uśmiechnięty i cierpliwy. W jego towarzystwie najzwyklejsze rzeczy stają się przygodą - oczywiście dlatego,... »
Pan Kuleczka. Radość

Pan Kuleczka. Radość

do 4 lat
Liczba nagród: 1
Szósta już książka z serii o Panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psu Pypciu i musze Bzyk-Bzyk! Z Panem Kuleczką jak zawsze wszystko staje się możliwe – zwykła pusta kartka stwarza naprawdę... »
Pan Kuleczka. Skrzydła

Pan Kuleczka. Skrzydła

do 4 lat
Liczba nagród: 1
tagi: humor  dziecko  dom  edukacyjna 
Bohaterów drugiego tomiku Pana Kuleczki nie trzeba już nikomu przedstawiać. Narodzone w magazynie opowiadania od początku podbiły serca najmłodszych czytelników i ich rodziców.   Życie... »
Pan Kuleczka. Spotkanie

Pan Kuleczka. Spotkanie

do 4 lat
Liczba nagród: 1
tagi: humor  dziecko  zabawa  dom 
Trzecia część przygód Pana Kuleczki i jego podopiecznych: psa Pypcia, kaczki Katastrofy i muchy Bzyk-Bzyk. Ci, którzy poznali już tę sympatyczną gromadkę, z niecierpliwością otworzą książkę. Nowi... »
Pan Kuleczka. Światło

Pan Kuleczka. Światło

do 4 lat
Liczba nagród: 1
tagi: humor  dziecko  edukacyjna 
Nieustannie rosnąca popularność bohaterów opowiadań o sympatycznych przyjaciołach srawiła, iż wesoła gromadka Pana Kuleczki nie tylko doczekała się własnego, bajecznie kolorowego kalendarza,... »
Wawel. Zamek Tajemnic

Wawel. Zamek Tajemnic

od 7 do 12 lat
tagi: legendy  przygoda  magia 
Wawel. Zamek Tajemnic to pierwsza książka dla dzieci, która ukazuje się na Wawelu. Nie jest to przewodnik po ekspozycjach, lecz bajkowa opowieść o bohaterach zamieszkujących wawelski zamek,... »
Zaczarowane historie

Zaczarowane historie

od 6 do 8 lat
Liczba nagród: 2
tagi: magia  szczęście 
Baśnie, jakich nie znacie!   Czy czarny kot może przynosić szczęście? A co przynosi szczęście czarnemu kotu? Co zrobić, kiedy czarownik zapomina magiczne zaklęcia? Jak zrozumieć... »


Warto zobaczyć