Warszawa

Dorota Gellner

Dorota  Gellner

Urodzona w 1961r. bardzo popularna i często wydawana poetka, czasem pisząca także krótką prozę. Od debiutu ("Mysia wyprawa", 1985) opublikowała blisko pięćdziesiąt książeczek dla najmłodszych. Jej wiersze są tradycyjne, melodyjne urzekające prostotą, ciepłem, subtelnym poczuciem humoru. Autorka wielu książek dla dzieci, programów telewizyjnych ("Tęczowa bajeczka"), słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych. Na swoim koncie ma również ponad sto tekstów piosenek, wśród nich tak popularne jak: "Zuzia - lalka nieduża"' "Zając malowany", czy "Duszki, duszki".


Wybrane książki:

Dorota Gellner dzieciom

Dorota Gellner dzieciom

Liczba nagród: 1
tagi:
Krawcowe

Krawcowe

od 6 do 8 lat
Liczba nagród: 1
tagi: bajka  humor  rymowanki 
Czy na maszynie do pisania można szyć ubrania? Okazuje się, że tak, jeśli ma się wyobraźnię i poczucie humoru Doroty Gellner. Wielbiciele talentu tej autorki nie będą zawiedzeni!... »
Miasteczko z bajki
PATRONAT CzasDzieci.pl

Miasteczko z bajki

od 3 do 5 lat
tagi: miasto  zwierzęta 
W zamieszkanym przez zwierzęta miasteczku ciągle dzieje się coś niezwykłego. Do hotelu wprowadza się smok, gąska podróżuje dorożką w złote groszki, a kurczaczki nadają paczki dla kaczki.   Dorota... »
Myszka

Myszka

od 3 do 5 lat
Liczba nagród: 1
tagi: uczucia  emocje 
„To jest myszka. Bardzo miła. Właśnie wam się ukłoniła. Kto nie widział, niech żałuje. Ja widziałam. Nie żartuję!” – tak przedstawia swoją bohaterkę Dorota Gellner.   Mali... »
Sanatorium

Sanatorium

Liczba nagród: 1
tagi: rymowanki  zabawa 
Wesoła, tętniąca serdecznym humorem książka, pełna postaci i sytuacji jak z najlepszej obyczajowej komedii! Dla czytelników w każdym wieku! Do lektury zaprasza dama Orderu Uśmiechu, Dorota... »
Teatrzyki na cztery pory roku

Teatrzyki na cztery pory roku

od 3 do 5 lat
tagi: wireszyki  teatrzyk 
"Teatrzyki na cztery pory roku" to wyjątkowa książka autorstwa Doroty Gellner i Danuta Gellnerowej, zawierająca 35 wierszowanych krótkich przedstawień, które można zrealizować zarówno... »
W czepku urodzone

W czepku urodzone

od 8 lat
Liczba nagród: 1
tagi: dziecko  antybajka 
Gdy dziecko stanęło na nogach, inni zaczęli stawać na głowie...   Tytułowy bohater to „enfant terrible”, a opowieść o nim to rasowa antybajka, która „wyciągnie”... »
Wiersze dla dzieci

Wiersze dla dzieci

do 5 lat
tagi: wiersze  zabawa 
Książka zawiera 21 wierszy autorstwa Doroty Gellner bogato ilustrowanych przez Annę Wielbut.   Dorota Gellner - urodzona w 1961 r. bardzo popularna i często wydawana poetka, czasem... »
Wierszyki dla 3-latków
PATRONAT CzasDzieci.pl

Wierszyki dla 3-latków

od 3 do 5 lat
"Biedroneczko, panieneczko, siedem kropek masz. Jeśli ładnie cię poproszę, to mi jedną dasz?"   Zbiór Wierszyki dla 3-latków został przygotowany z myślą o dzieciach,... »
Wścibscy

Wścibscy

od 4 do 7 lat
Liczba nagród: 2
tagi: rodzina  zwierzęta 
Wścibscy pragną wiedzieć wszystko!   Dorota Gellner nie ma sobie równych w wymyślaniu nietuzinkowych bohaterów, których zabawne perypetie opisuje znakomitą, wpadającą w ucho... »
Zając

Zając

od 4 do 6 lat
Liczba nagród: 1
tagi: zwierzęta  humor 
Zbiór zabawnych historyjek, których bohaterem jest NAJBARDZIEJ ZWARIOWANY ZAJĄC WSZECH CZASÓW. Nie jest on miłym, pluszowym zajączkiem ze sklepu z zabawkami. "Zając" Doroty Gellner,... »
Zaklęta uliczka
PATRONAT CzasDzieci.pl

Zaklęta uliczka

Dwanaście księżniczek szło raz korytarzem. Dwanaście księżniczek – a każda z wachlarzem. I weszły do sali. Przed lustrem stanęły i wszystkie się nagle wachlować zaczęły…   W... »
Złote koniki
PATRONAT CzasDzieci.pl

Złote koniki

od 7 do 10 lat
tagi: radość  wiersze  anioły  smok 
Złote koniki to najnowszy zbiór wierszy Doroty Gellner, laureatki Orderu Uśmiechu   Złote koniki to pierwsza książka z serii Kawalerowie Orderu Uśmiechu dzieciom, w której... »


Warto zobaczyć