Warszawa

Złote koniki

Złote koniki

od 7 do 10 lat
PATRONAT
ISBN: 978-83-7758-643-3

Opis książki

Złote koniki to najnowszy zbiór wierszy Doroty Gellner, laureatki Orderu Uśmiechu

 

Złote koniki to pierwsza książka z serii Kawalerowie Orderu Uśmiechu dzieciom, w której prezentowane będą dzieła autorów uhonorowanych tą wyjątkową nagrodą. Od 1968 roku dorośli otrzymują to wyróżnienie wyłącznie na wniosek dzieci. Kawalerami Orderu Uśmiechu są m.in.: Jan Paweł II, Nelson Mandela, Anna Dymna, Wanda Chotomska czy ks. Jan Twardowski. Seria rekomendowana jest przez Rzecznika Praw Dziecka i Kanclerza Kapituły Orderu Uśmiechu – Marka Michalskiego.

 

Złote koniki to zbiór opowiastek o aniołkach, wróżkach, smokach, krecikach. Jest w nich radość, zachwyt nad światem, bezpieczeństwo. Wszystko, co sprawia, że uśmiech nie schodzi z dziecięcych twarzy. Kto do snu kołysze skrzata? Czasem mama, czasem tata, czasem książka, czasem brat, byle tylko usnął skrzat…

 

Dorota Gellner jest jedną z najwybitniejszych autorek wierszy, opowiadań i piosenek dla dzieci. Debiutowała w „Świerszczyku”, a w 1985 roku ukazała się jej pierwsza książka, Mysia wyprawa. Jej wierszowane i prozatorskie utwory błyskawicznie znalazły grono wiernych fanów. Książki Doroty Gellner figurują na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. W 2005 roku dzieci uhonorowały ją Orderem Uśmiechu.

 

Autorką ilustracji jest Ewa Podleś, która wspaniale oddała magiczny charakter utworów. Na co dzień graficzka z pasją uczy dzieci angielskiego. Uwielbia też podróżować i poznawać nowe kultury. A przede wszystkim rysować.


Stron: 32

 

Kup teraz

Szukamy najtańszych księgarni internetowych...

Komentarze

Warto zobaczyć