Warszawa

Park Jordana

Park Jordana

Gdzie spędzić czas w słoneczne dni? Gdzie na dzieciaki czeka mnóstwo atrakcji? Gdzie także rodzice znajdą coś dla siebie i będą mogli się zrelaksować? Wybierzcie się razem z nami na spacer po Parku Jordana.

 

Przyroda

 

Park Jordana to idealne miejsce na spacer czy przejażdżkę rowerową. Mijając drzewa i krzewy możemy rozmawiać z dziećmi o ich gatunkach i uczyć się rozpoznawać je po liściach. Dzieciaki mogą także biegać po trawie i ścieżkach. Alternatywą do tradycyjnego trawnika jest łąka kwietna. W tym długi pasie kwiatów umieszczonym niedaleko zbiornika wodnego możemy znaleźć między innymi takie rośliny jak: złocień zwyczajny, chaber bławatek czy ślaz dziki. Łąka przyciąga wieloma kolorami, a także jest świetną okazją do edukacji.

 

Place zabaw

 

  • Placów zabaw w Parku Jordana jest do koloru, do wyboru. Małe, duże, drewniane, linowe. Wszystkie ciekawe i bezpieczne. Wchodząc od strony alei 3 Maja mijamy najpierw mały, kolorowy plac zabaw. Przeznaczony jest dla najmłodszych miłośników huśtawek. Znajdują się na nim kolorowe domki połączone ze zjeżdżalnią, a także huśtawki i piaskownica. Całość jest ogrodzona, a na rodziców czekają ławki. Jest to więc bezpieczne i przyjazne miejsce.
  • W pobliżu zbiornika wodnego i lokalu gastronomicznego “Bajlandia” znajduje się ciekawy plac zabaw umieszczony na plaży. Są się tam małe zjeżdżalnie, huśtawki i karuzela dla maluchów. Starsze dzieci na pewno chętnie przejdą cały “tor atrakcji”. Ma on ciekawy geometryczny kształt, przy odrobinie wyobraźni może stać się kosmicznym pojazdem czy nowoczesnym domem. Możliwości do pomysłowych zabaw jest wiele.
  • Kierując się od zbiornika wodnego wzdłuż ulicy Reymana, trafimy jeszcze na dwa place zabaw. Pierwszy z nich to linowa atrakcja dla wszystkich lubiących się wspinać poszukiwaczy przygód. Całkiem spora konstrukcja linowa wymaga od dzieci skupienia i kontroli, ale pięcie się do góry sprawia mnóstwo radości i satysfakcji. Na tym placu zabaw obecność rodziców jest zapewne konieczna, ale sama konstrukcja jest bezpieczna i dostosowana do możliwości dzieci.
  • Trzy minuty piechotą dalej znajduje się kolejny plac zabaw. Tym razem kojarzący się z bajkową krainą. Na środku możemy zobaczyć drewniany zamek z mostem, po którym można wędrować. Obok zamku znajduje się tajemniczy las - miejsce zabaw otoczone pniami drzew. Trudno znaleźć lepsze miejsce do zabawy z dzieckiem odgrywając role z “Królewny Śnieżki” czy “Kubusia Puchatka”. Stumilowy Las jest wręcz na wyciągnięcie ręki. Oprócz drewnianych atrakcji na placu zabaw znajdują się metalowe przyrządy umieszczone w sporej “piaskownicy”. Wlewając do nich wodę można przekonać się, jak działa np. koło młyńskie. Zdecydowanie atrakcje dla siebie znajdą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Podczas naszego spaceru widzieliśmy także rodziców, którzy dobrze się bawią chodząc po rozciągniętej między drzewami linie. Plac zabaw jest ogrodzony i bezpieczny.

 

Sporty

 

Obojętnie czy Twoje dziecko jest fanem grania w piłkę nożną czy jazdy na deskorolce, w parku będzie mógł rozwijać swoje pasje. Na ścianie parku wzdłuż alei 3 Maja znajdziecie boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki czy tenisa. Obok są też niewysokie ścianki wspinaczkowe. Znajduje się tam również rampa, po której z zapałem dzieci i młodzież jeżdżą na deskorolkach i hulajnogach. Patrząc na nich aż samemu chce się spróbować!

 

Inne atrakcje

 

Zbiornik wodny znajdujący się w rogu ulicy Reymana i alei 3. Maja jest nie tylko ozdobnikiem. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia rowerków, a także rowerów wodnych. Jest to też miejsce, w którym można wziąć udział w wyścigu małych sterowanych motorówek na baterie. Odważni mogą także wejść do wielkiej dmuchanej kuli umieszczonej na wodzie i spróbować aquazorbingu. Zbiornik jest płytki i dostosowany dla dzieci.

 

Kawałek dalej znajduje się też świetne miejsce, w którym dziecko może poznać znaki drogowe i zasady ruchu drogowego. Przy kilku połączonych ze sobą ścieżkach znajdują się poziome i pionowe znaki drogowe. Taka nauka w praktyce jest na pewno bardziej efektywna, pozwala też imitować sytuacje, które mogą spotkać dziecko na drodze.

 

Oferta gastronomiczna

 

Park oferuje kilka miejsc, w których można odpocząć między kolejnymi atrakcjami. Idąc od strony alei 3 Maja, znajdujemy najpierw kawiarnię “Organic Coffee”. Na rodziców czekają tam leżaki, a na dzieci domek, w którym mogą się pobawić. Kolejnym punktem jest “Jordanówka”, przy której także znajdują się atrakcje dla dzieci. Następnym lokalem jest “Bajlandia” mieszcząca się przy zbiorniku wodnym. Jeśli planujecie dłuższy spacer wzdłuż Błoni, możecie go zakończyć w Tratorii “Cichy Kącik”. Znajdziecie tam także mały stoliczek z klockami.

Dane adresowe:
Al. 3 Maja
Kraków

Zobacz w pobliżu

Warto zobaczyć