Warszawa

Weekend w pigułce 5-6 października 2019

Weekend w pigułce 5-6 października 2019

W ten weekend króluje Noc Bibliotek, z tej okazji przedstawiamy kilka literackich propozycji. Nie zabraknie jednak także tych filmowych, muzycznych czy warsztatowych. 

 

1/8
1/8

Ostry dyżur literacki gości w Wesołej podczas tegorocznej Nocy Bibliotek. Książkowych lekarzy znajdziecie w Filii nr 2 przy ul. Podleśnej 38. Każdy mały pacjent otrzyma receptę literacką! 

 

Więcej informacji tutaj

2/8
2/8

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, w którą zaangażowało się mnóstwo warszawskich bibliotek. W każdej z nich znajdziecie ciekawe propozcyje dla małych i dużych, takie jak gry biblioteczne, warsztaty, seanse filmowe, spotkania autorskie i inne. 

 

Sprawdźcie, co propnują Wasze dzienicowe biblioteki!

 

Więcej informacji tutaj

Biblioteka Multimedialna przy Tynieckiej

3/8
3/8

Następna literacka propozycja to cykl spotkań i warsztatów w Kluboksięgarni dziecięcej Badet. W tę sobotę spotkanie z Elżbietą Wasiuczyńską skupione wokół serii książek autorstwa Wojciecha Widłaka pt. „Figiel i Psikus”. Zachęcamy do śledzenia wszystkich odbywających się tam wydarzeń. 

 

Więcej informacji tutaj

4/8
4/8

Kolejny sezon Misiowych Poranków trwa. Co weekend spotkacie Misiowych Przyjaciół w Kinie Iluzjon, Wisła, Luna, czasami także w Domu Kultury Świt. Co tydzień tematyczne animacje oraz pokazy wartościowych polskich bajek.

 

Kino Wisła

Kino Luna

Kino Iluzjon

5/8
5/8

Podczas serii warsztatów w Domu Spotkań z Historią młodzi odkrywcy poznają architekturę swojego miasta i poszczególnych jej dzielnic. W tę sobotę warsztaty poświęcone będą niezywkłej Ochocie. Uczestnicy stworzą też własny projekt zagospodarowania przestrzeni.

 

Więcej informacji tutaj

6/8
6/8

Polączenie nauki języka angielskiego z warsztatami muzycznymi. Przyjemny i skuteczny sposób poznawania języka obcego. Zaprasza Dom Kultury Kadr. 

 

Więcej informacji tutaj

7/8
7/8

Byliście już w pierwszej motylatni na Mazowszu? Jeśli nie, zapraszamy do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością skrzydeł i różnorodnością. Okazy europejskie różnią się znacznie od tych z Ameryki Południowej. Są symbolem piękna i delikatności i trudno przejść obok nich obojętnie.

 

Nie trzeba planować podróży na inne kontynenty, by zobaczyć te egzotyczne okazy. W Warszawie powstała właśnie jedyna Motylarnia na Mazowszu. Barwne owady żyją tam pośród roślinności i w specjalnym mikroklimacie, dzięki czemu mają idealne warunki do funkcjonowania. W pomieszczeniu będzie można zobaczyć m.in.: fikusy, beniaminy, draceny, paprocie czy pnącza.

 

Nasza relacja

8/8
8/8

Więcej propozycji na sobotę i niedzielę

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć