Warszawa

Warszawa Inne 1–14 lat

Noc bibliotek na Tynieckiej!

5 października 2019
Wpis archiwalny

Noc Bibliotek to V już edycja ogólnopolskiej akcji łączącej biblioteki. Tegoroczne działania odbywają się po hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Będziemy bawić się słowami i szukać tego co nas łączy we wspólnych warsztatach, czytaniu, spotkaniach!

 

16.00-18.00 Podróż w głąb oceanu -  warsztaty z Piotrem Karskim ilustratorem książek dla dzieci. Zapraszamy dzieci od 6 roku życia wraz z rodzicami / opiekunami do wyprawy łodzią podwodną i odkrywania nowych gatunków zwierząt z najciemniejszych głębin morskich!

liczba miejsc ograniczona, zapisy on-line przez stronę www.mbddim.pl

miejsce: namiot przy bibliotece

 

17.00-18.20 Ptyś i Bill - rodzinny seans filmowy dla dzieci od 6 roku życia. Film fabularny „Ptyś i Bill” w reż. A. Charolta i F. Magniera pokazywany był dotąd w Polsce na festiwalu Kino Dzieci. Jest filmową ekranizacją serii komiksów klasyka gatunku – Jeana Roby.

liczba miejsc ograniczona, zapisy on-line przez stronę www.mbddim.pl  

miejsce: sala kinowo-teatralna

 

18.00-19.00 DoMowy - rodzinne historie o słowach - warsztaty słowotwórcze dla dzieci w wieku 2-7 lat z rodzicami / opiekunami. Zachęcamy do przyniesienia na warsztaty swoich oryginalnych rodzinnych powiedzonek, dziecięcych przekrętów i wynalazków językowych. Do wspólnej zabawy domową polszczyzną zaprosi Joanna Mueller – poetka neolingwistka, krytyczka literacka. Mama wielodzietna. Autorka tomików poetyckich i książki z „wierszowiązałkami” dla dzieci Piraci dobrej roboty i strofy o innych stworach z ilustracjami Marianny Sztymy, Biuro Literackie 2017.  

liczba miejsc ograniczona, zapisy on-line przez stronę www.mbddim.pl

miejsce: parter, sala pomarańczowa

 

19.00-20.00 INAUGURACJA V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ NOCY BIBLIOTEK z udziałem zaproszonych gości. Wierszowiązałki Joanny Mueller to wiersz, który będziemy wspólnie czytać na uroczystej inauguracji akcji na scenie Multimedialnej Biblioteki i w bibliotekach w całej Polsce!  Będziemy go czytać wspólnie z Autorką, a także z Joanną Kołaczkowską i Dariuszem Kamysem z kabaretu Hrabi oraz m.in. Jarosławem Boberkiem.

wstęp wolny

miejsce: sala kinowo-teatralna

 

20.00-21.30 Latarnia Magiczna - pokaz Teatru Księżyc. Laterna Magica  przeniesie uczestników w zaczarowany świat pierwszych seansów projekcyjnych, do świata pierwotnych technik animacji i projekcji takich jak camera obscura, laterna magica, zoetrope, praxinoscope, kinematograf.
liczba miejsc ograniczona, zapisy on-line przez stronę www.mbddim.pl

miejsce: namiot przy bibliotece

 

21.30-22.30 Poznaj Autora - wernisaż wystawy projektu artystyczno-animacyjnego Macieja Wróbla i Moniki Hałuchy. Na wystawie pokazane zostaną niecodzienne portrety polskich twórców książek dla dzieci, przedstawione przez pryzmat ich twórczości oraz drzemiącego w autorach, ilustratorach dziecięcego pierwiastka. Sami bohaterowie wystawy pojawią się również na wernisażu!

wstęp wolny

miejsce: sala kinowo-teatralna

 

Wydarzenia całonocne: gra dla najmłodszych czytelników „Skarb Bibliotek”, „czułe słuchanie” audiobooków, instalacja „Stworzenia głębinowe” czyli 13 wielkoformatowych rzeźb Piotra Karskiego inspirowanych rysunkami dzieci.

wstęp wolny

 

 Projekt dofinansowany z Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st Warszawy

 

Miejsce wydarzenia:
ul. Tyniecka 40a
02-621 Warszawa
Organizator:

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI

ul. Tyniecka 40a
02-621 Warszawa
tel.: 22 646 46 02

Wydarzenia w Warszawie

Warto zobaczyć