Warszawa

Weekend w pigułce 7-8 września 2019

Weekend w pigułce 7-8 września 2019

Pierwszy weekend roku szkolnego spędźcie z dziećmi twórczo, zachęcając je do odkrywania nowych pasji i miejsc. 

 

Podpowiadamy jak! 

 

1/8
1/8

Wszystkich małych czytelników oraz tych, którzy cierpią na alergię na czytanie, zapraszamy do naszego gabinetu lekarskiego! W ten weekend ostre stany niedoczytania leczymy w księgarni Badet wręczając recepty oraz "pigułki" mądrości. Na recepcie każdy pacjent znajdzie tytuły książek dostosowanych do wieku i zainteresowań.

 

Więcej informacji tutaj.  

2/8
2/8

Teatr Lalka powraca w nowym sezonie z kolejną świetną premierą. Tym razem klasyczna opowieść w musicalowej odsłonie, z muzyką Jerzego Wasowskiego.

 

Premierę poprzedza wernisaż wystawy "Baśniowe ilustracje Janusza Grabiańskiego", wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać w foyer Teatru Lalka do grudnia tego roku. 

 

Więcej informacji tutaj

3/8
3/8

Jeśli jeszcze wahacie się, gdzie i na jakie zajęcia dodatkowe zapisać dziecko w nowym roku szkolnym, kolejne trzy propozycje wydarzeń pomogą Wam podjąć decyzję. 

 

Po pierwsze, zajrzyjcie do Wolskiego Centrum Kultury na Dzień Otwarty. My gorąco polecamy działania tej instytucji, są naprawdę świetne!

 

Więcej informacji tutaj

4/8
4/8

Druga propozcyja to Dzień Otwarty W Bielańskim Ośrodku Kultury. Oprócz zajęć animacyjnych, zobaczycie także ciekawy spektakl. A kawiarenka w letnim ogrodzie poczęstuje słodkościami! Chyba nie musimy bardziej zachęcać ;)

 

Więcej informacji tutaj

5/8
5/8

Na Dzień Otwarty zaprasza także Dom Kultury Kadr. Czekają na Was: prezentacja oferty edukacyjnej domu kultury, spotkania z instruktorami, zajęcia pokazowe i spektakl. 

 

Więcej informacji tutaj

6/8
6/8

Z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego zapraszają na wyjątkową, interaktywną, teatralną grę miejską pt. "Dziennik wróbla". Pierwsza gra odbyła się 3.08, druga będzie miała miejsce w tę sobotę.

 

Interaktywny scenariusz gry "Dziennik wróbla" opiera się na teatralnej opowieści Honoraty Stafiej-Szczęsnej (Teatr Historii) o mieszkańcach Mokotowa i ich wspomnieniach z okresu wojny oraz Powstania Warszawskiego.

 

Wstęp wolny

 

Więcej informacji tutaj

7/8
7/8

Byliście już w pierwszej motylatni na Mazowszu? Jeśli nie, zapraszamy do rozpoczęcia przygody z motylami. Są to jedne z najpiękniejszych owadów. Zachwycają kolorami, rozpiętością skrzydeł i różnorodnością. Okazy europejskie różnią się znacznie od tych z Ameryki Południowej. Są symbolem piękna i delikatności i trudno przejść obok nich obojętnie.

 

Nie trzeba planować podróży na inne kontynenty, by zobaczyć te egzotyczne okazy. W Warszawie powstała właśnie jedyna Motylarnia na Mazowszu. Barwne owady żyją tam pośród roślinności i w specjalnym mikroklimacie, dzięki czemu mają idealne warunki do funkcjonowania. W pomieszczeniu będzie można zobaczyć m.in.: fikusy, beniaminy, draceny, paprocie czy pnącza.

 

Nasza relacja

8/8
8/8

Sprawdźcie także oferty w domach i centrach kultury w swoich dzielnicach! Każdy z nich działa bardzo prężnie. 

 

Więcej propozycji na sobotę i niedzielę

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć