Warszawa

Odwiedziny w jedynej Motylarni na Mazowszu

Odwiedziny w jedynej Motylarni na Mazowszu

Wchodząc tam, poczujecie się jak w egzotycznym kraju. Bogatą roślinność i wielobarwne motyle macie na wyciągnięcie ręki. Oczywiście, to miejsce znajduje się Warszawie. Jeśli macie ochotę na trochę egzotyki, koniecznie odwiedźcie jedyną mazowiecką motylarnię.

 

Odwiedziny w królestwie motyli trwają 15 min, ale zapewniamy, że to zupełnie wystarczająco. Z powodu specyficznego mikroklimatu, odpowiedniego dla motyli, w pomieszczeniu jest gorąco i wilgotno. Czas przebywania tam jest zatem optymalny. Nie obawiajcie się – zdążycie zobaczyć wszystkie motyle, które zechcą się Wam pokazać. Wytężajcie wzrok! Niektóre z nich naprawdę dobrze potrafią się maskować.

 

Kiedy już je zobaczycie będziecie (tak jak my) oczarowani ich kolorami, wzorami na skrzydłach oraz rozpiętością skrzydeł. Niektóre sięgają nawet do 20 cm! W motylarni mieszka kilkadziesiąt owadów z ponad 10 gatunków z całego świata. Początkowo ich skrzydła mogą wydawać się podobne, ale przyjrzyjcie się dokładnie. Każdy gatunek ma w sobie coś wyjątkowego.

 

Jak przygotować się do wizyty?


Po pierwsze, porozmawiajcie z dziećmi i opowiedzcie o miejscu, do którego idziecie. Zwróćcie uwagę na to, że motylarnia to „mieszkanie” żywych, delikatnych stworzeń. Nie należy zaburzać ich  środowiska, a także gwałtownie strzepywać ich z ramienia. Patrzcie także pod nogi! Motyle czasami siadają na podłodze.

 

Jeśli wasze maluchy (lub Wy sami) macie ochotę na bliższe spotkanie z motylami, ubierzcie się kolorowo. Barwny ubiór oraz stanie przed chwilę nieruchomo, zwiększa szansę na to, że motyle usiądą na ramieniu czy głowie.

 

Dlaczego warto iść z dziećmi?


Dla dzieci wizyta w motylarni, to unikatowa lekcja przyrody, której nie doświadczą nigdzie indziej. W specjalnie przygotowanym inkubatorze będą mogły także zobaczyć jak przepoczwarzają się te niezwykłe stworzenia. Nasze dzieci po wizycie dopytywały o inne gatunki i kolory motyli. To świetna okazja do zainteresowania ich tematem i wspólnego odkrywania motylego świata.

 

Jak zaplanować wizytę?


Motylarnia otwarta jest w godzinach 10:00-22:00, a w niedziele 10:00-21:00. Liczba osób przebywających jednocześnie w pomieszczeniu jest ograniczona, ze względu na motyle. Należy więc wziąć pod uwagę, że konieczne może być oczekiwanie na swoją kolej. Godziny wejść są określone i na konkretną godzinę można zakupić bilet. W godzinach 13:00-13:15 oraz 19:30-19:45 mają miejsce przerwy techniczne. Ceny biletów są bardzo przyjemne, a zainteresowanie motylarnią nie słabnie. Nawet jeśli będziecie musieli poczekać w kolejce, zapewniamy – warto!

 

Gdzie: GALERIA PÓŁNOCNA, Ul. Światowida 17, 03-144 Warszawa

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć