Warszawa

Weekend za miastem. Miasto-Ogród

Jeśli marzy Wam się chwila oddechu za miastem, relaks w parku, wycieczka rowerowa lub piesza po lesie, wsiadajcie w samochód lub pociąg i ruszajcie do Podkowy Leśnej!

 

My byliśmy i polecamy.

 

 

 

1/11
1/11

Podkowa Leśna, razem z Brwinowem i Milanówkiem, należy do Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. 

 

Położona jest zaledwie 25 km od Warszawy na południowy-zachód. Dojazd, zarówno samochodem jak i pociągami WKD, nie jest skomplikowany. 

2/11
2/11

I faktycznie, od razu po wjeździe uderza ilość bujnej zieleni z każdej strony. Idealna odskocznia od zatłoczonego miasta.

3/11
3/11

Częścią Miasta-Ogrodu jest słynny Kościół-Ogród pw św. Krzysztofa. Faktycznie otoczenie budynku jest bardzo przyjemne, świetnie zadbane i miło jest tam na chwilę przysiąść. 

4/11
4/11

Na tyłach kościoła znajdziecie także małą niespodziankę ornitologiczną. ;)

5/11
5/11

Jeśli Wasze dzieci są fanami rozwiązywania zagadek, a zwykłe spacery wydają się im nużące, w Podkowie Leśnej znajdziecie kilka pieszych i rowerowych szlaków questingowych. Szczegóły pod tym linkiem.

6/11
6/11

Duży plus - zarówno ścieżki piesze, jak i rowerowe są świetnie oznakowane. Nie sposób się zgubić. I stwarzają możliwości do wielu ciekawych wypraw.

 

7/11
7/11

W Lesie Młochowskim znajduje się także ścieżka edukacyjna opowiadająca o florze i faunie tego miejsca.

8/11
8/11

A także szlak mogił żołnierzy AK. Po drodze znajdziecie miejsca pamięci. Opiekują się nimi harcerze. Dla dzieci to dobra okazja na spotkanie z historią, jeśli tylko im ją przybliżycie.

9/11
9/11

Uwaga! Bezpośrednio przy lesie jest trudno znaleźć miejsca do parkowania. Brak tam pobocza czy zatoczek. Samochód najlepiej zostawić w centrum, przy stacji PKP Podkowa Leśna Głowna i przespacerować się ok. 15 min do lasu.

10/11
10/11

Nieopodal stacji znajduje się także park miejski, który polecamy odwiedzić.

 

Leżaki oraz te przyjemne siedziska są ogólnodostępne i darmowe. Można usiąść tam z kawą na wynos, pysznymi lodami czy bez dodatkowych wymówek. ;)

 

A skąd wziąć lody i kawę?

Polecamy dwa miejsca: Na lody - Cukiernia Duet
Na kawę i smaczną bezę - Weranda & Cafe

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć