Trójmiasto

Trójmiasto, Gdańsk Zapisy 5–8 lat

Program dla rodzin

15 grudnia 2019
Wpis archiwalny

Serdecznie witamy rodziny z dziećmi w wieku 5-8 lat. Czekają nas podchody, zagadki, eksperymenty, spacery, szukanie ukrytych przedmiotów – a miejsc do schowania przeróżnych skarbów i wskazówek mamy w naszym muzeum wiele!

 

15 grudnia 2019

Wodne Życzenia Świąteczne
Ośrodek Kultury Morskiej

Marzenia niekiedy się spełniają, czasem malutkie, czasem ogromne. A może ktoś z Waszego otoczenia ma jakieś życzenia, które właśnie Wy możecie spełnić? Często wystarczy dobre słowo, uśmiech, mała pomoc – nawet wyniesienie śmieci! Przed naszym spotkaniem macie już pierwsze zadanie – wybierzcie kogoś, kogo ucieszą miłe życzenia w formie liściku lub rysunku. A w Ośrodku Kultury Morskiej poznamy historie o spełnionych marzeniach dzieci z różnych krajów i przyozdobimy świąteczne kartki z własnoręcznie wykonanego papieru czerpanego.

 

19 kwietnia 2020

Piracki napad kolorami
Statek-muzeum "Sołdek"

Witamy na pokładzie statku, który pływał prawie 1500 razy. "Sołdek" tym razem zostanie opanowany przez piratów, którzy zapragną ożywić jego wnętrza barwami. Czekają Was kolorowe zabawy - łowienie morskich stworków, budzenie leniwego kuka, "łapanie" statków. Ładownię "Sołdka" przyozdobimy własnoręcznie zrobionymi plakatami w bajecznych kolorach. Spróbujemy poskładać mapę skarbów i dowiedzieć się, co zostało ukryte gdzieś na statku.

 

2 maja 2020

Flaga zmienną jest
Spichlerze na Ołowiance (z nabrzeżem)

Zapraszamy na rodzinne spotkanie – tym razem w sobotę, w Święto Flagi - nasza zabawa będzie trwała od 11:00 do 15:00, a gry i zabawy będą miały miejsce nie tylko w Spichlerzach, ale i na nabrzeżu. Odwiedzimy wystawę czasową "Puck, 10 lutego 1920 oczami świadków", poczujemy ducha tamtej epoki, wcielając się w różne postaci uczestniczące lub będące świadkami zaślubin Polski z morzem. Odszukamy zatopiony pierścień generała Hallera, zagramy w grę podłogową, poruszając się po mapie przedwojennej Polski, sprawdzimy, jak ubierali się plażowicze z dawnych lat. Na nabrzeżu będzie można zrelaksować się w ciekawej scenerii.
Uwaga: impreza bez ograniczeń wiekowych i limitu osób. Godziny rozszerzone: od 11:00 do 15:00.

 

21 czerwca 2020

Wspomnień dawnych czar
Statek-muzeum "Dar Pomorza"

Wyobraźcie sobie, że pływająca szkoła zmienia się w statek wycieczkowy. Gdzie byśmy spali? Kto by nam przygotowywał posiłki? A co serwowano na wycieczkowcach? Jakie miejsca najchętniej byście odwiedzili i dlaczego? W jakie zabawy grano na świeżym powietrzu 80 lat temu? Czy na dawnych transatlantykach płacono za pobyt… kota?
Zapraszamy na przygody z dawnych czasów na pokładzie "Daru Pomorza"!

Informacje praktyczne:


Rezerwacje na adres: edukacja@nmm.pl
Czas trwania: od 11.00 do 14.00
Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat
Cennik: 20 zł (bilet do 5 osób) za 1 spotkanie (Karnet roczny: 80 zł)

Miejsce wydarzenia:
Spichlerze na Ołowiance, Żuraw, Ośrodek Kultury Morskiej, Statek-muzeum "Sołdek", Statek-muzeum "Dar Pomorza"
Organizator:

Narodowe Muzeum Morskie

ul. Ołowianka 9- 13, Gdańsk
tel.: 58 301 86 11

Wydarzenia w Trójmieście

Warto zobaczyć