TGG: Uzasadnienie jest proste: Dzień Dziecka to także święto rodziców. Chcemy tego dnia uhonorować nie tylko dzieci, ale też tych, którzy nadali im życie. Przygotowując propozycję dla dzieci często zapominamy o rodzicach. Dlatego rozszerzyliśmy ofertę o spektakle dla dorosłych. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce i sami jesteśmy ciekawi efektu. Dzisiaj teatry oferują opiekę nad dziećmi w formie zabaw i warsztatów na czas trwania spektaklu dla dorosłych.
My wychodzimy naprzeciw równoczesnemu zaspokajaniu potrzeb, chcemy zapewnić rozrywkę na wysokim poziomie rodzicom i dzieciom.
Propagujemy wspólne spędzanie czasu i stawiamy na jakość doznań.
Pragniemy zatroszczyć się o rozwój osobowości dorastającego człowieka a opiekunom pozwolimy odpocząć od codziennych trosk poprzez podróż do świata… dzieci.
Dzień dziecka w TGG stworzy dzieciom szansę otwartego dzielenia się swoimi uczuciami czy też zadawania pytań zawartych w spektaklu. Jest to oczywiście cenny czas także dla rodziców, którzy mogą dzielić się własnymi uczuciami oraz przekazywać dzieciom wartość życia rodzinnego.
Chcemy też pokazać dorosłym, że TGG polega na otwartości, dialogu oraz odwadze proponowania rzeczy niesztampowych.
TGG: Dbamy o widza w każdym wieku i mamy świadomość, że rozwijamy pokolenia, kształtujemy ich gust estetyczny, uwrażliwiamy na piękno i oswajamy z tą formą sztuki. Szanujemy młodego widza i uczymy go podstawowego języka teatru.
Często lekceważymy dzieci i gdy schodzimy na ich poziom, to schodzimy zbyt nisko. A żeby autentycznie wejść w dialog z młodym widzem, musimy włożyć w to warsztat, fantazję, wolność twórczą i śmiałość. To nie lada wyzwanie dla twórców.
TGG: To przede wszystkim teatr kameralny, niemalże na wyciągnięcie ręki, interaktywny, inteligentny, mądry i magiczny, oparty na dobrej literaturze. Nie ma bariery rampy, dzieci przeważnie mogą spróbować swoich sił po spektaklu. Nie traktujemy dzieci jak konsumentów sztuki, których trzeba „zabawić”, ale jak świadomych odbiorców i partnerów, szanując ich emocje i ogromny potencjał intelektualny. Nasz teatr ma otwarte oczy na obyczajowość, gust, potrzeby młodych widzów.
Spektakl dla dzieci: BAJKA O KSIECIU PIPO I JEGO CZERWONYM KONIKU
wg Pierre’a Gripariego, reżyseria Ewa Ignaczak
Spektakl dla dorosłych: ŚCIANANANAŚWIAT, wg Sergea Kribusa, reżyseria: Ewa Ignaczak
Spektakl dla dzieci: BRACISZEK I SIOSTRZYCZKA na podstawie baśni braci Grimm, reżyseria: Luba Zarembińska
Spektakl dla dorosłych: MAMY PROBLEM. MONODRAM MACIERZYNSKI
Reżyseria: Jakub Ehrlich, tekst: Szymon Jachimek
Szczegóły wydarzenia tutaj.
Sprzedaż biletów on-line tutaj.