Trójmiasto

Kino na Temat, czyli jak oswoić strachy

Kino na Temat, czyli jak oswoić strachy

Wraz z wrześniem wrócił Dziecięcy Klub Filmowy w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Jesień ma swoje uroki, a jednym z nich jest kino. Jest w tym jakaś magia-pierwszy chłód za oknem, herbata, ciepły koc i film.

 

IKM nie tylko trafił w dziesiątkę z dniem tygodnia cyklu- sobota, godziną- 12:00, ale i z repertuarem.

 

Jeśli śledzicie produkcje dla najmłodszych i interesuje was wartościowe kino, to właśnie to wydarzenie stanie się Waszym jesiennym hitem.

 

Nocturna - jest propozycją dostępna nawet dla młodszych dzieci. Dzieci rozgoscily się na wygodnych siedziskach. Rozpoczęliśmy małym wprowadzeniem. Pomocą służyły dzieciom ekspertki: Jolanta Manthey i Dorota Rojek.


Tak wiec po małej rozmowie przenieśliśmy się w krainę animacji.

 


Film pokazuje dzieciom co dzieje się w nocy, skąd się biorą nietypowe "mroczne" dźwięki i czemu nawet najbardziej idealna fryzura rano wygląda jak kukuryku. Nie wszystko było tu podane jak na tacy, mali widzowie mogą sobie wiele dopowiedzieć i wyobrazić. Wielkie brawa dla wszystkich dzieci, które obejrzały to nietypowe, ale piękne kino z wielkim zainteresowaniem.

 

Widzowie nie zostali pozostawieni sami sobie ze swoimi spostrzeżeniami. Nadszedł czas na pytania pań prowadzących. Każdy z widzów mógł się wypowiedzieć, aby razem dojść do wspólnych wniosków.

 

Sprawnie przenieśliśmy się do stołów, na których z przygotowanych materiałów dzieci tworzyły swoje gwiazdozbiory. Pomoc rodziców była zbędna. Po podróży z filmowym Timem i pod czujnym okiem pań prowadzących, dzieci samodzielnie zajęły się tworzeniem podniebnych konstelacji.

 

 

Pozostała nam wystawa prac, a każdy artysta otrzymał gromkie brawa od reszty grupy.

 

Muszę przyznać, że spotkanie z Nocturną minęło nam błyskawicznie, nawet nie zauważyłam, kiedy na zegarku wybiła godz. 15:00

 


Czy tu wrócimy? Oczywiście!


Zachęcamy Was drodzy Rodzice do odkrywania ciekawego kina dla dzieci. Szukajcie wartościowych filmów na festiwalach animacji, w kinach studyjnych, a raz w miesiącu oczywiście w IKMie.

 

Kolejne spotkania z cyklu Kino na Temat:

8 października: Julian

19 listopada: Chłopiec i Świat

17 grudnia: Sekrety Wojny

 

Strona organizatora tutaj.

 

Katarzyna Borkowska

Komentarze

Więcej

Warto zobaczyć