Trójmiasto

Książka w roli głównej - Światowy Dzień Książki

Książka w roli głównej - Światowy Dzień Książki

Książka w roli głównej. Sezon 2, czyli ciekawe zawody! W kwietniu i maju gościmy Aleksandrę Dulkiewicz i Natalię Hatalską

 

Ruszamy z kontynuacją bardzo lubianego przez was cyklu! Tym razem książki dla dzieci będą czytały osoby wykonujące ciekawe zawody. Pierwsze spotkanie odbędzie się z okazji Światowego Dnia Książki, 23 kwietnia o 15.00, a gościem specjalnym będzie Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Wstęp na podstawie wejściówek w symbolicznej cenie 5 zł do zakupu w teatrze.

W 2022 roku rozpoczęliśmy cykl spotkań z literaturą, teatrem i… sportem. Znani sportowcy, nierzadko mistrzowie świata jak Leszek Blanik i Mateusz Kusznierewicz, czytali we współpracy z aktorami i pedagogami teatru oraz publicznością znakomite książki dla dzieci. Po każdym czytaniu była okazja do zadania gościowi pytań – dzieci miały ich zawsze bardzo dużo – i wzięcia udziału w warsztatach. Za stworzenie i koordynację projektu Książka w roli głównej Justyna Sawicka z Działu Literackiego teatru dostała nominację w kategorii upowszechnianie czytelnictwa ogólnopolskiego konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, międzynarodowej organizacji zajmującej się literaturą dla młodego czytelnika.

W kwietniu rusza kolejna edycja projektu!

-  Sezon drugi powstał po to, by dzieci mogły się przekonać, że w życiu osób wykonujących niezwykłe zawody dobre książki odgrywają dużą rolę. Oraz żeby poznały różne możliwości wybrania zawodu w przyszłości. Przed wakacjami widzowie Miniatury poznają prezydentkę miasta oraz założycielkę instytutu badań nad przyszłością. Myślę, że frajdę będą miały nie tylko dzieci – mówi Justyna Sawicka, pomysłodawczyni projektu.

Każde wydarzenie w cyklu to czytanie wybranej książki oraz spotkanie z gościem specjalnym, podczas którego można ją lub jego dopytać o wykonywany zawód. Potem ci, którzy mają ochotę na pogłębienie tematu książki i teatralną zabawę, mogą wziąć udział w rodzinnych warsztatach. Wszystkie wydarzenia są tłumaczone na Polski Język Migowy. Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba zakupić wejściówki w symbolicznej kwocie 5 zł w siedzibie Teatru Miniatura (dostępne na miesiąc przed wydarzeniem).

W ramach drugiego sezonu Książki w roli głównej odbędzie się pięć niedzielnych spotkań, dwa do wakacji, a trzy na jesieni.

Pierwszym gościem będzie Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, która 23 kwietnia o 15.00 przeczyta wraz z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagog teatru Moniką Tomczyk fragmenty książki „Ach, jak cudowna jest Panama” Janosha (Wydawnictwo Znak).

21 maja o 15.00 Natalia Hatalska, futurolożka i badaczka trendów, przeczyta wraz z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagog teatru Moniką Tomczyk „Jak tata się z nami bawił” Ulfa Starka i Matiego Leppa (Wydawnictwo Zakamarki). Spotkania będą tłumaczone na żywo na Polski Język Migowy.

Po pierwszym spotkaniu odbędą się warsztaty „Nowy wspaniały świat”, a po drugim „Ptak, ryba czy pomiędzy”. Oba poprowadzi pedagog teatru Monika Tomczyk. Zapisy na warsztaty poprzez formularz dostępny na stronie teatru przy każdym wydarzeniu, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kolejne spotkanie już we wrześniu.

 

Wstęp na spotkania na podstawie wejściówek w symbolicznej cenie 5 zł do zakupu w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu. Aby wziąć udział w warsztatach rodzinnych towarzyszących czytaniu, trzeba zapisać się przez formularz zgłoszeń dostępny na stronie teatru, liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

 

ksiazka_zdjecie_w_tle_Dulkiewicz.jpg 

23 kwietnia 2023, godz. 15.00 | Światowy Dzień Książki

Aleksandra Dulkiewicz czyta fragmenty książki „Ach, jak cudowna jest Panama” Janosha (Wydawnictwo Znak)

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wraz z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagog teatru Moniką Tomczyk przeczytają fragmenty książki „Ach, jak cudowna jest Panama” Janosha

Warsztaty „Nowy wspaniały świat” odbywające się po czytaniu poprowadzi pedagożka teatru Monika Tomczyk. Obowiązują zapisy na warsztaty. Link do formularza: https://forms.gle/v6m7q7LGwDyj4Av7A

 

ksiazka_zdjecie_w_tle_Hatalska.jpg

21 maja 2023, godz. 15.00

Natalia Hatalska czyta książkę „Jak tata się z nami bawił” Ulfa Starka i Matiego Leppa (Wydawnictwo Zakamarki)

 

Futurolożka i analityczka trendów Natalia Hatalska wraz z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagog teatru Moniką Tomczyk przeczytają książkę „Jak tata się z nami bawił” Ulfa Starka i Matiego Leppa.

Warsztaty po czytaniu „Ptak, ryba czy pomiędzy” poprowadzi pedagożka teatru Monika Tomczyk. Obowiązują zapisy na warsztaty na podstawie formularza dostępnego na stronie teatru na dwa tygodnie przed wydarzeniem.

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć