Trójmiasto

Biblioteka Sąsiedzka: Warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku szkolnym

Biblioteka Sąsiedzka: Warsztaty ilustratorskie dla dzieci w wieku szkolnym

Zapraszamy na cykliczne warsztaty ilustratorskie dla dzieci w Bibliotece Sąsiedzkiej odbywające się w Kocu i książce (ul. Kazimierza Wielkiego 14). Zajęcia prowadzi Aleksandra Szewczuk.

 

 Na warsztatach ilustratorskich: 

  • stworzysz własną postać komiksów, okładek, scenerii i tła książkowego 
  • zilustrujesz fragment tekstu, zgłębisz różne rodzaje ilustracji w tymi ilustracje przestrzenną 
  • dowiesz się czym jest animacja poklatkowa i jak wykorzystać ilustracje do stworzenia własnej krótkiej animacji.  
  • stworzysz swojego własnego bohatera i potwora oraz zaznajomisz się z wykorzystaniem ilustracji w życiu. 

 

Aleksandra Szewczuk – artystka tworząca w Sopocie działająca w nurcie abstrakcji ekspresjonistycznej colorfield paintings. Absolwentka malarstwa na gdańskiej ASP.
Wielokrotnie prowadziła warsztaty ilustratorskie dla dzieci między innymi dla WiMBP w Gdańsku, na Festiwalu Literacki Sopot, na Festiwalu Progesteron, dla Miasta Sopot, dla księgarni Ambelucja w Sopocie, dla wydawnictwa Zakamarki, dla Muzeum Miasta Sopot oraz dla Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. W 2008 roku wraz z Łukaszem Kaczmarkiem zrealizowała film animowany pod tytułem Do Biblioteki dla WiMBP w Gdańsku, a na przełomie 2017/18 roku 4 filmy animowane dla Polskiego Klubu Ekologicznego. Wielokrotnie brała udział w Ostrym Dyżurze Literackim ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo wśród dzieci organizowanym na terenie całej Polski przez fundacje Czas Dzieci. Na Festiwalu Ojce i Dziatki w 2020 roku była asystentką Józefa Wilkonia podczas jego warsztatów dla dzieci. Z Łukaszem Kaczmarkiem prowadziła szkołę rysunku i malarstwa dla młodzieży. 

 

https://kalendarz.sopot.pl/

 

Mat. organizatora

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć