Trójmiasto » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie » Weekend z grami i zabawami w Gdańsku. Kto nie był, niech żałuje!

Weekend z grami i zabawami w Gdańsku. Kto nie był, niech żałuje!powiększ

Weekend z grami i zabawami w Gdańsku. Kto nie był, niech żałuje!

Patronat CzasDzieci.pl

Setki stolików do grania, tysiące planszówkowiczów, widowiskowi cosplayerzy, kosmiczna wystawa, turnieje, konkursy, mistrzostwa. W ostatni weekend listopada w gdańskim AMBEREXPO emocje sięgały zenitu. Grało i bawiło się 11 tysięcy osób! Powód? Targi GRA  I ZABAWA oraz FESTIWAL GRAMY! Atmosfera była fantastyczna.

 

Było w co grać!


Sercem imprezy była Gralnia – olbrzymia przestrzeń wypełniona stolikami do gry. Tu można było grać i testować planszówki – od tych prostych imprezowych po zaawansowane strategie. Wybór był ogromny, bo w festiwalowej wypożyczalni dostępnych było ponad  2600 gier! Na pytania jak i w co grać odpowiadali ubrani w charakterystyczne żółte koszulki wolontariusze. A grali ze sobą wszyscy: rodziny, przyjaciele, znajomi i nieznajomi.  Te najnowsze, jeszcze „gorące” tytuły, przywiezione prosto z największych światowych targów gier planszowych SPIEL w Niemczech, prezentowane były w strefie Nowości z Essen. W Strefie Gości swoją specjalistyczną wiedzą dzielili eksperci. Tu można było dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze gry karciane kolekcjonerskie, co nas czeka w świecie gier fabularnych w przyszłym roku, jakie trendy dominują po targach w Essen i jak wykorzystywać  planszówki w edukacji. Nie zawiedli targowi wystawcy: były promocje, przeceny i nowości. Non stop odbywały się rozmaite turnieje i konkursy z super nagrodami. Swoje finały miały na targach Mistrzostwa Polski w grze Wsiąść do pociągu: Zjednoczone Królestwo oraz w grze Marco Polo.


W ramach Targów obyły się także Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w szachach błyskawicznych oraz otwarty turniej szachowy o puchar Międzynarodowych Targów Gdańskich SA. Na specjalnym stoisku można było sprawdzić swoje umiejętności w grze symultanicznej z mistrzem szachowym Iwo Godzwonem.

 

Było o co grać!


Na to czekali wszyscy! Do kogo powędruje tytuł Gry Roku Targów Gra i Zabawa 2018? Werdykt ogłoszony został wieczorem pierwszego dnia targów. Nagrodę zdobyła gra Sagrada firmy GW Foksal (Fox Games). Na czym polega? Zadaniem graczy jest stworzenie efektownego, idealnego witrażu w legendarnej bazylice Gaudiego w Barcelonie. Familijną Grą Roku Targów Gra i Zabawa 2018 został Paperback Edycja Polska Wydawnictwa Baldar Agnieszka Krzywicka. Paperback to gra o intuicyjnych zasadach, polegająca na kompletowaniu liter i układaniu coraz bardziej rozbudowanych słów. Tytuł Dziecięcej Gry Roku Targów Gra i Zabawa 2018 zdobył Karak firmy Albi Polska. W grze Karak sześciu dzielnych bohaterów wkracza do pełnego skarbów i potworów labiryntu. Ich zadaniem jest przechytrzenie rywali i zdobycie smoczego klejnotu. Wyróżnienia otrzymały gry:  Azul (wyd. Lacerta Małgorzata Korzeniewska), Operation Escape Room Junior (wyd. Tm Toys) oraz Totem (Wydawnictwo Nasza Księgarnia). Wyróżnieniem specjalnym uhonorowano  grę Mistrz Bajek (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku).

 

Walkiria na podium


Po raz pierwszy podczas Targów zorganizowany został niezwykle widowiskowy Konkurs Cosplay na najbardziej kreatywne odwzorowanie wybranej postaci z filmów, gier, seriali czy komiksów. Przed sceną zgromadziły się tłumy widzów, konkurencja była niemała. Decyzją jury na podium stanęły: Julianna Mikucka Juleczka jako postać Walkiria Mercy z gry Overwatch (miejsce pierwsze), Justyna Kieczmer Esmeten jako Anna Henrietta z gry Wiedźmin III (miejsce drugie) i Aleksandra Rogalewicz Yarpenna jako Smuga z gry Overwatch (miejsce trzecie).

 

Moc była z nami :)


Fani Gwiezdnych Wojen i pasjonaci modelarstwa z największym zachwytem podziwiali unikalną wystawę kosmicznych pojazdów Star Wars Universum autorstwa Bernarda Szukiela oraz braci Adama i Marka Kuleszy. Gwiezdna flota Szukiela wykonana jest z kartonu i składa się z kilku tysięcy elementów! Jego Sokół Millennium (pracował nad nim 4 lata) uznawany jest za najlepszy model gwiezdnej trylogii na świecie.


Strefa Star Wars była także miejscem zawodów System Open Series 2019 X-Wing w formule 2.0. Na całym świecie w ciągu roku odbywa się zaledwie około dziesięciu tego typu  turniejów. W gdańskich zawodach udział wzięło 165 graczy z 9 państw. Rozegrano ponad tysiąc partii, najmłodszy gracz miał lat 18, a najstarszy 60! Nad turniejem czuwało 8 sędziów z Polski, Wielkiej Brytanii i Danii. Nagrodę główną w postaci sfinansowania wyjazdu na wrześniowy Finał Mistrzostw w USA zdobył Mariusz Krakowczyk.

 

Do zobaczenia za rok!


TARGI GRA I ZABAWA to również mnóstwo innych atrakcji: pasjonujące eksperymenty, podróże do świata nauki i fantastyki, kreatywne warsztaty plastyczne i cyrkowe, kino Treflika, paintball laserowy, wielkoformatowe gry planszowe. Za rok 8. TARGI GRA I ZABAWA i 19. FESTIWAL GRAMY odbędą się w AMBEREXPO w dniach 23-24 listopada 2019. Wpiszcie sobie tę datę do kalendarza. Naprawdę warto!

 

www.graizabawa.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Planujecie wycieczkę do Łodzi? NieMapa służy... więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne » Miejsce na Czasie
Nowa sala edukacyjna w Gdańsku-Oliwie!
Patronat CzasDzieci.pl

Nowa sala edukacyjna w Gdańsku-Oliwie!

Edukacja ekologiczna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie coś dla siebie. Budynek powstał tuż obok siedziby Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego więcej »
Żółta droga Dorotki - nasza recenzja Czarnoksiężnika z Krainy Oz

Żółta droga Dorotki - nasza recenzja Czarnoksiężnika z Krainy Oz

Tuż przed końcem roku Teatr Miniatura przygotował premierę historii Dorotki i jej przyjaciół. Przedstawienie przypomina, iż teatr rządzi się swoimi prawami - można wręcz "odlecieć" od wszystkiego co szare i codzienne. Już na samym początku historii czeka na nas nowoczesny twist. więcej »
Weekend z grami i zabawami w Gdańsku. Kto nie był, niech żałuje!
Patronat CzasDzieci.pl

Weekend z grami i zabawami w Gdańsku. Kto nie był, niech żałuje!

Setki stolików do grania, tysiące planszówkowiczów, widowiskowi cosplayerzy, kosmiczna wystawa, turnieje, konkursy, mistrzostwa. W ostatni weekend listopada w gdańskim AMBEREXPO emocje sięgały zenitu. Grało i bawiło się 11 tysięcy osób! Powód? Targi GRA I ZABAWA oraz FESTIWAL GRAMY! Atmosfera była fantastyczna. więcej »
Planujecie wycieczkę do Łodzi? NieMapa służy pomocą
Patronat CzasDzieci.pl

Planujecie wycieczkę do Łodzi? NieMapa służy pomocą

Wiemy jak czasem ciężko zwiedzać miasta z dziećmi. Jeśli nie ma na naszym szlaku ciastkarni czy placu zabaw, to musicie nastawić się na dziecięcą mantrę : Długo jeszcze...? więcej »
Smakujemy baletu z dziećmi - Otwarta próba baletu w Operze

Smakujemy baletu z dziećmi - Otwarta próba baletu w Operze

Jeśli w nas jest choć odrobina sympatii do tańca, to okazuje się że, balet może być ciekawą formą artystycznej ekspresji. Na scenie pojawiają się elementy scenografii, tancerze są w kostiumach. To gratka dla tych, którzy chcą poznać balet. I małych i dużych widzów. więcej »
Nanjnaje podbijają Operę! Trójmiejskia atrakcja dla dzieci do lat 3
Patronat CzasDzieci.pl

Nanjnaje podbijają Operę! Trójmiejskia atrakcja dla dzieci do lat 3

Poszukujesz zajęć dla swojego malucha (7 miesięcy - 3 lata)? Tęsknisz za światem muzyki i tańca? "Opera na Start" w Operze Bałtyckiej spełni Twoje oczekiwania. Oto nasza relacja więcej »
Fajne rodziny lubią weekendy!
Patronat CzasDzieci.pl

Fajne rodziny lubią weekendy!

Nadciąga fala zieleni! To nie kino science-fiction ale realia plaży w Trójmieście. Super Rodzicu zobacz co przygotowało miasto. Oto atrakcje na weekend 28-29 lipca w Trójmieście. więcej »
Zwiedzamy Gdańsk! nieMAPA na podbój miasta
Patronat CzasDzieci.pl

Zwiedzamy Gdańsk! nieMAPA na podbój miasta

Nuda? Jak długo? Bolą nogi... znacie to? Jak zwiedzać Gdańsk z dziećmi i nie zwariować? Zobaczcie jak poznać lub zakochać się na nowo w tym mieście! więcej »
Tajemnicza wędrówka po Galerii Zewnętrznej - Konkurs

Tajemnicza wędrówka po Galerii Zewnętrznej - Konkurs

Razem z głównym bohaterem - Duszkiem Galerii dzieci poznają obiekty Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska. Dodatkowo przy każdym
opisie pracy artystycznej umieszczone zostało zadanie lub łamigłówka do rozwiązania. więcej »
Bogaty weekend na talerzu!
Patronat CzasDzieci.pl

Bogaty weekend na talerzu!

Oto atrakcje dla Rodzin z Dziećmi na weekend 17-19 listopada. Tak więc po porannej kawie koła w ruch i ruszajcie. Przed nami premiery, kino-klasyka, festiwal w przestrzeni miasta i warsztaty. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Nowość na Czasie

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

7 podpowiedzi jak uczyć dzieci patriotyzmu

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych...  
20 zalet posiadania rodzeństwa

20 zalet posiadania rodzeństwa

Wspólne dorastanie, przygody, uczenie się od siebie nawzajem i to, że jeden na drugiego zawsze może liczyć czyni taką relację jedyną w swoim rodzaju.  

Wydarzenie Na Czasie

Europa w Polsce

Europa w Polsce

Europejski Maraton Artystyczny to międzynarodowy projekt w formie warsztatów. Zajęcia skierowane są do osób, które zajmują się edukacją dzieci  

W domu z dzieckiem

Uczucia Gucia1 Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego poszukujesz ? :)
Powiedz nam które treści są dla ciebie ważne, będziemy zwracać na nie szczególną uwagę
Pomysłu na wspólne weekendowe wyjście w mieście
Pomysłu na weekend poza miastem
Pomysłu na wspólne wyjście. Nieważne czy w mieście czy poza miastem
Porad dotyczących wychowania dziecka
Porad dotyczących zdrowia dziecka
Bajek do czytania on line
Gier / zabaw / kolorowanek, by zająć dziecko
Informacji o nowych książkach dla dzieci


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019