Jeśli byłeś tam choć raz, wrócisz na pewno. To miasto ma w sobie urok niezwykły. Przekonajcie się sami!
CzasDzieci: Ustroń leży godzinę drogi od Katowic. Zimowy raj na wyciągnięcie ręki,prawda?
Katarzyna Czyż-Kaźmierczak: Jak najbardziej. Nie ma chyba łatwiejszego sposobu na spędzenie czasu aktywnie w pięknych okolicznościach przyrody. Ustroń dostępny jest zarówno samochodem, jak i innymi środkami transportu. Bardzo komfortowym i całkiem szybkim sposobem jest również kolej.
C.D: Jak wygląda Ustroń zimą?
K. Cz.- K. Przepięknie oczywiście :-) Miasto otoczone łagodnymi, zalesionymi i ośnieżonymi górami. Wystarczy wyjść na zewnątrz lub popatrzeć przez okno licznych kwater, pensjonatów, willi czy hoteli, żeby zachwycić się widokami, które tak naprawdę ciężko opisać. Być może to właśnie jest najlepszy opis - widoki zapierające dech w piersiach.
C.D. Myśląc Ustroń, widzimy dobrze naśnieżone stoki, lodowisko, bogatą ofertą kulturalną i wypoczynkową. Ale co konkretnie zaproponowałaby Pani rodzinom z małymi dziećmi, które wybrały Ustroń na miejsce swojego wypoczynku? Co warto zobaczyć? Dokąd się wybrać?
K. Cz – K. Cytując klasyka: „możliwości jest wiele”. Proponujemy atrakcje typowo zimowe, o których mówi Pani w pytaniu: tzn. dostosowane do rodzin z dziećmi stoki narciarskie, pięknie położone w parku nad rzeką lodowisko, kuligi, imprezy w formie warsztatów, zawodów sportowo-rekreacyjnych, koncertów, jak również spotkań edukacyjno-muzealnych.
Poza tym istnieje szereg innych propozycji. Leśny Park Niespodzianek, który gwarantuje nietypową lekcję przyrody, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Górski Park Równica gwarantujący ekstremalne doznania pod kątem aktywności fizycznej i nie tylko. Kryte baseny kąpielowe, w tym basen solankowy. Place zabaw dla dzieci zewnętrzne oraz salony zabaw w budynkach zamkniętych.
Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą muzealną Ustronia, która prezentuje wiele ciekawostek dotyczących samego miasta, jak i regionu: Muzeum Ustrońskie im.Jana Jarockiego oraz Oddział Muzeum „Zbiory Marii Skalickiej. Bardzo oryginalnym miejscem jest Kolekcja Zabytkowych Motocykli Rdzawe Diamenty, prowadzona przez pasjonata a zawierająca motocykle i eksponaty z okresu 1905 - 1970r. Także jest w czym wybierać organizując aktywnie, ciekawie i sympatycznie czas całej rodzinie.
C.D. Mali narciarze potrzebują odpowiednich warunków do szusowania. Który stok jest dla nich najlepszy?
K.Cz.-K. Praktycznie standardy obecnie wyglądają tak, że każdy stok oferuje odpowiednie warunki zarówno dla tych wytrawnych narciarzy, jak i tych którzy dopiero stawiają pierwsze kroki, niezależnie od tego czy są to dzieci czy osoby dorosłe. Idealnym stokiem dla małych narciarzy w Ustroniu jest z pewnością Czantoria Polanka. Poniwiec oferuje również mały orczyk dla dzieci, a co czyni go bardziej atrakcyjnym to fakt, że dla dzieci jest darmowy. Również Mała Palenica przy ul. Wczasowej posiada darmowy wyciąg-linkę dla dzieci.
C.D. A jak wygląda baza noclegowo – wypoczynkowa?
K.Cz.-K.: Baza jest bardzo rozbudowana. Zwrócę uwagę na fakt, że Miasto Ustroń jest jedynym Miastem Uzdrowiskiem w regionie i oferuje wyspecjalizowaną bazę sanatoryjną z odpowiednim sprzętem i wykwalifikowanym personelem. Ponadto hotele, pensjonaty, wille, kwatery prywatne itp., stale podnoszące swoje usługi i oferujące w swoich progach dodatkowe atrakcje dla rodzin z dziećmi typu sale zabaw, regionalne wyżywienie, pobyty dostosowane do charakteru gościa, dodatkowe wydarzenia. Bazę noclegową uzupełnia baza gastronomiczna, która zaskakuje swoją różnorodnością.
Zachęcamy serdecznie do Ustronia każdą porą roku, bo góry mają to do siebie, że zawsze jest tu co robić i za każdym pobytem odkryć można coś nowego.
Wszystkie szczegóły znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.ustron.pl.
Również Informacja Turystyczna udzieli potrzebnych informacji.
Do zobaczenia w Ustroniu!
Z Panią Katarzyną Czyż-Kaźmierczak- Naczelnikiem Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki UM w Ustroniu rozmawiała Anna Hacuś – Krawczyk