Śląsk

Gra miejska dla dzieci – "PoznajMY ŚLĄSKIE 1922-1939"

Gra miejska dla dzieci – "PoznajMY ŚLĄSKIE 1922-1939"

Można już korzystać z multimedialnej wersji gry miejskiej, dotyczącej realiów życia w międzywojennych Katowicach. Gra dostępna na Platformie Edukacji Regionalnej Eduś jest elementem projektu „PoznajMY ŚLĄSKIE 1922-1939”, realizowanego przez Bibliotekę Śląską i dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa” 2022.

 

Gra została stworzona w dwóch wariantach trudności: łatwiejszym – przeznaczonym dla najmłodszych dzieci w wieku od 4 do 8 lat – oraz trudniejszym – dla odbiorców w wieku od 9 do 14 lat. Zadaniem uczestników jest pomóc młodemu katowiczaninowi, Erykowi, awansować, czyli znaleźć atrakcyjniejszą i lepiej płatną pracę oraz poprawić warunki życia swojej rodziny.

 

Obie gry mają podobną warstwę fabularną, ale w zależności od wybranego stopnia trudności różnią się długością i przebiegiem trasy (wersja dla młodszych to ok. 3,7 km, a dla starszych ok 5 km) oraz zadaniami. Uczestnicy gry, rozwiązując kolejne zadania, będą mogli zmierzyć się m.in. z czytaniem map (współczesnych i archiwalnych), ćwiczyć spostrzegawczość poprzez znajdowanie odpowiedzi i wskazówek w najbliższym otoczeniu, rozpoznawać współczesne miejsca i budynki na dawnych zdjęciach, a także wskazywać, gdzie znajdowały się obiekty, których już nie ma.

 

Linki:

poziom podstawowy:

https://edus.ibrbs.pl/multimedialne-tam-i-nazod-nie-tako-dugo-rajza-po-katowicach-gra-miejska-o-zyciu-codziennym-poziom-podstawowy-5/

 

poziom średniozaawansowany:

https://edus.ibrbs.pl/multimedia-rajza-przez-minione-lata-gra-miejska-o-zyciu-codziennym-w-katowicach-poziom-sredniozaawansowany-9/

 

Materiały organizatora

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć