Śląsk

Konkurs "Magia Świąt". Napisz recenzję i wygraj!

Konkurs "Magia Świąt". Napisz recenzję i wygraj!

Kochani Czytelnicy, czy cieszycie się już na dźwięk dzwoneczków reniferów, wesołego „ho, ho, ho!” Świętego Mikołaja i szeleszczących kolorowych papierów do pakowania prezentów?

 

A może bardziej czekacie na świetlne iluminacje naszego miasta – choinkę, aniołki i mikołajowy autobus oraz wydobywające się z wszystkich sklepowych głośników świąteczne piosenki? Nie? Mamy zatem inną propozycję – wspólnie obudźmy literackiego ducha Świąt przypominając najbardziej klimatyczne bożonarodzeniowe lektury, przy których nawet największemu sceptykowi mięknie serce i udziela się gwiazdkowy nastrój.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na recenzje książek o Bożym Narodzeniu lub takich, które bezsprzecznie ze Świętami się kojarzą, czyniąc z grudniowej celebracji istotny motyw fabularny. Dla laureatów przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale nie tylko. Nagrodzone teksty zostaną upublicznione w formie wideorecenzji w gwiazdkowym odcinku naszego youtubowego cyklu „Strona po stronie”. Na Wasze teksty czekamy do 16 grudnia 2020. Uwaga – recenzje nie muszą dotyczyć nowości wydawniczych. Do dyspozycji macie całą historię literatury polskiej i zagranicznej. Powodzenia!

 

P.S. Pamiętajcie, że wciąż możecie wypożyczać książki z Zagłębiowskiej Mediateki, korzystając z książkomatów „Gucio” i „Kasia”. Szczegóły na www.biblioteka.sosnowiec.pl

 

Regulamin konkursu literackiego „Magia Świąt – recenzja książki”

 • Tytuł: Magia Świąt – recenzja książki
 • Forma pracy: Recenzja
 • Technika wykonania: Tekst pisany w dowolnym programie tekstowym – font Times New Roman 12, interlinia 1,5, maksymalna objętość – 2 strony.

 

Warunki uczestnictwa:

 1. Uczestnikiem konkursu może być każdy dorosły mieszkaniec Zagłębia Dąbrowskiego oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.
 2. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego, ul. Kościelna 11, 41-200 Sosnowiec.
 3. Udział w konkursie jest dobrowolny oraz bezpłatny.
 4. Konkurs rozpoczyna się 26.11.2020 r., a kończy 16.12.2020 r.

 

Cele konkursu:

 1. Rozbudzanie zainteresowania literaturą i czytelnictwem.
 2. Pobudzanie wrażliwości i zachęcanie do kreatywnego patrzenia na świat.
 3. Promowanie nowych talentów.
 4. Podniesienie na duchu strapionych pandemią koronawirusa czytelników.
 5. Szerzenie optymizmu i bożonarodzeniowego klimatu.

 

Zasady konkursu:

 1. Każdy autor może zgłosić do konkursu jedną pracę, która nie była wcześniej publikowana i nagradzana.
 2. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z konkursu prac niespełniających wymagań formalnych.
 3. Prace konkursowe należy przesłać do 16.12.2020 r. na adres mailowy: promocja@biblioteka.sosnowiec.pl lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, 41-200 Sosnowiec – dopisek „Konkurs Magia Świąt” (decyduje data na stemplu).
 4. Prace przekazane na konkurs powinny zostać zaopatrzone w kartę zgłoszeniową.
 5. Karty do wydrukowania dostępne są na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu: www.biblioteka.sosnowiec.pl
 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć