Śląsk

Namalują swój świat

Namalują swój świat

Aż 300 zestawów malarskich trafi w połowie lipca do dzieci objętych onkologicznym leczeniem szpitalnym i pozaszpitalnym w całym kraju.

 

Sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia prowadzenie warsztatów na dziecięcych oddziałach onkologicznych i hematologicznych, w znanej od 10 lat formule. Podopieczni Fundacji Urtica Dzieciom – ze względu na osłabienie po chemioterapii oraz obniżenie odporności – zmuszeni są do całkowitej izolacji społecznej. Dla nich nie istnieje pojęcie „znoszenia restrykcji” czy „powrót do normalności”, na który wszyscy tak bardzo czekamy. W szpitalach, gdzie przebywają osoby walczące z nowotworami, sytuacja wciąż wymaga szczególnych zasad bezpieczeństwa, więc ich aktywności – na co dzień mocno ograniczone – w tej chwili praktycznie zanikły.

 

Ważne jest dla nas, aby dzieci, bez względu na sytuację, z którą musimy się mierzyć, miały możliwość udziału w warsztatach niosących tak ogromną moc terapeutyczną mówi Anna Marusia, Prezes Fundacji Urtica Dzieciom.Arteterapia pozwala najmłodszym uwolnić emocje, wyrazić wewnętrzny świat i pokazać to, co dla nich naprawdę istotne dodaje.

 

Dzieci objęte leczeniem onkologicznym otrzymają pakiet, w którym znajdują się materiały plastyczne, m.in. bloki, kredki, mazaki, farby i pędzle. Będą mogły także wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach online z artystą-plastykiem, który w razie potrzeby pomoże, podpowie, a na pewno zainspiruje do stworzenia prawdziwych dzieł. Prace stworzone przez małych artystów trafią na doroczną aukcję Fundacji Urtica Dzieciom, a cały dochód z licytacji przeznaczony zostanie na rzecz 18. oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce.

 

Akcja realizowana jest w ramach warsztatów „Słoneczna Galeria”, które organizowane są przez Fundację Urtica Dzieciom. Tym razem – w związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2– odbywają się one także online (link tutaj). Aby otrzymać pakiet, należy skontaktować się z organizatorami: biuro@urticadzieciom.pl.

 

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 23 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym. Dotychczas udało się zebrać na ten cel ponad 3 miliony złotych. Więcej informacji dostępnych jest na www.urticadzieciom.pl

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć