Śląsk

Muzeum Miejskie w Tychach oraz Tyska Galeria Sportu wznawiają działalność

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów o rozpoczęciu 2 etapu znoszenia ograniczeń związanych z wirusem SARS-CoV-2, oraz komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wznowieniu działalności niektórych instytucji kultury, przedstawiamy, w porozumieniu z Prezydentem Miasta Tychy, plan stopniowego wznowienia działalności Muzeum Miejskiego w Tychach oraz Tyskiej Galerii Sportu.

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo zwiedzającym, czas, tryb i tempo otwarcia odnoszą się do „Wytycznych dla muzeów, galerii sztuki oraz innych instytucji kultury działających w obszarze polityki pamięci i ochrony dziedzictwa”.

 

Od wtorku, 12 maja, do czwartku, 18 czerwca 2020 roku, Muzeum Miejskie w Tychach i Tyska Galeria Sportu będą realizować działania muzealne bez bezpośredniego kontaktu z publicznością.

 

Pierwsze takie spotkanie online już 16 maja 2020 roku (sobota), o godz. 18.00będzie to premiera książki Marii Lipok-Bierwiaczonek „Z piaskowca i z marmuru. Dzieła mistrza Pokornego” oraz symboliczny finisaż wystawy w dniu pierwotnie planowanej tyskiej odsłony Europejskiej Nocy Muzeów. Więcej informacji o premierze online

 

Do 18 czerwca 2020 roku sprzedaż wydawnictw i gadżetów będzie odbywała się nadal wyłącznie online. Więcej informacji: zamowienia@muzeum.tychy.pl. Więcej informacji o dostępnej ofercie wydawnictw i gadżetów

 

Od 19 czerwca 2020 roku planujemy otwarcie przestrzeni ekspozycyjnych (bez możliwości użytkowania urządzeń multimedialnych) oraz prowadzenie działań edukacyjnych. Będzie możliwe indywidualne zwiedzanie wystaw oraz w grupach liczących nie więcej niż 5 osób.

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

więcej informacji tutaj.

więcej informacji o premierze online

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć