Śląsk

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki

Weekend z literaturą dziecięcą w Muzeum Śląskim

 

Zadanie współfinansowane z budżetu miasta Katowice

 

Zapraszamy 6, 7 i 8 grudnia na Festiwal Literatury Dziecięcej do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Animacje, spotkania czy oprowadzania po wystawach to tylko niektóre wydarzenia, które zaplanowaliśmy na mikołajkowy weekend. Bogaty program festiwalu to szansa poznania niezwykle interesujących osobowości, młodych autorów, uznanych twórców, to także możliwość przeżycia przygód, oryginalnego sposobu zwiedzania, a przede wszystkim okazja do dobrej zabawy i przyjemnego spędzania czasu.

 

 

Program:

Animacja w przestrzeni edukacyjnej „NA TROPIE TOMKA”

Od piątku do niedzieli zapraszamy na animacje do świata przygód Tomka Wilmowskiego w przestrzeni edukacyjnej „Na tropie Tomka”. Ta przestrzeń to miejsce dla całej rodziny, łączące pokolenia i zachęcające do wspólnego odkrywania świata. Trasa wyprawy prowadzi przez pięć kontynentów: Afrykę, Amerykę Południową, Amerykę Północną, Australię i Azję. Na każdym z nich dzieci wraz z opiekunami poznają bogate tradycje odległych kultur oraz faunę i florę nieznanych zakątków globu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej ścieżce zwiedzania łączącej naukę z zabawą dorośli i dzieci poznają świat powieści Alfreda Szklarskiego, rozbudzą swoje pasje, nauczą się szacunku dla różnorodności kulturowej świata. Na rodziny wcielające się w podróżników czeka wiele twórczych wyzwań i fascynujących opowieści. A wszystko to w przyjaznej przestrzeni pobudzającej zmysły i wspomagającej naturalną kreatywność. W stolarni zwiedzającym będzie towarzyszył animator, który pomoże w odkrywaniu znajdujących się na wystawie ciekawostek.

 

6.12 / piątek / 17.30, 18.00, 18.30, 19.00
7.12 / sobota / godz. 13.00, 13.30, 14.00, 14.30
8.12 / niedziela / godz. 17.30, 18.00, 18.30, 19.00


Wydarzenie dla dzieci w wieku 6-9 lat
Zapisy: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

 

Aktywne oprowadzanie z Ulą Palusińską

W sobotę 7 grudnia Ula Palusińska spróbuje opowiedzieć, o czym mówi sztuka? Czy sztukę można zrozumieć? Czy sztuka powinna nas zachwycać i dlaczego? Młoda artystka i ilustratorka zaprasza na zwiedzanie Muzeum Śląskiego tropem swoich ulubionych obrazów.

 

7.12 / sobota / godz. 16.00

Wydarzenie dla dzieci w wieku 6–12 LAT
Zapisy: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

 

Męskie czytanie z Szymonem Radzimierskim 

Również w sobotę 7 grudnia odbędzie się spotkanie z Szymonem Radzimierskim, młodym podróżnikiem, ambasadorem i reporterem National Geographic Kids, który opowie o swoim blogu podróżniczym planetkiwi.pl, o podróżach i projektach ekologiczno–edukacyjnych.

 

7.12 / sobota / godz. 18.00

Wydarzenie dla dzieci w wieku 6–12 LAT
Zapisy: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

 

Spotkanie z autorką Jujją Wieslander

W niedzielę 8 grudnia gościem festiwalu będzie Jujja Wieslander, szwedzka autorka książek dla dzieci. Autorka znanej w Polsce historii o Mamie Mu i Panu Wronie opowie, co Mama Mu ma wspólnego z radiem, do kogo podobny jest Pan Wrona, kto bawił się tak jak Kajtek i wiele innych ciekawych rzeczy. Dla uczestników wydarzenia przewidziane upominki literackie.

 

8.12 / niedziela / godz. 13.30

Wydarzenie dla dzieci w wieku 6–12 LAT
Zapisy: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

 

 

Komentarze

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć