Warszawa

7 prezentów dla młodej mamy

7 prezentów dla młodej mamy

Nie chodzi tu o tort z pieluch ani smoczek, ani rogal do karmienia czy też krem na rozstępy! W naszym zestawieniu polecamy tylko i wyłącznie prezenty dla świeżo upieczonej mamy, które mają się jej podobać i być dla niej miłym zaskoczeniem. Bo to w końcu ona nosiła przez 9 miesięcy dziecko w swoim brzuchu i potem trudziła się przy porodzie.

 

Odwiedzając nowo narodzone dziecko przyjęło się, że kupuje się prezenty dla maluszka. Oczywiście, że bardzo pochwalamy taką tradycję, ale apelujemy też, żeby nie zapominać o matkach-nosicielkach-karmicielkach, które zasługują na chociaż odrobinę docenienia. A wiadomo, że oprócz słów podziwu i uznania, kobiety lubią upominki, więc polecamy wam 7 najlepszych prezentów dla młodej mamy.

 

Pamiętajcie, że każda mama, oprócz bycia mamą, jest wciąż kobietą!

 

 

1/7
1/7

Pojawienie się dziecka w domu, to wiadomo REWOLUCJA. Aby pomóc przetrwać najtrudniejsze pierwsze tygodnie podaruj świeżej mamie catering dietetyczny.

 

Z dostawą do domu, skomponowany zgodnie z dietą matki karmiącej lub nie.

 

Często ogarnięcie posiłków jest sporym wyzwaniem, dlatego taki prezent spotka się z dużym uznaniem:-)

2/7
2/7

Błyskotki to jest coś, co prawie każda kobieta lubi posiadać. Może zatem dobrym prezentem będzie bransoletka albo naszyjnik z inicjałami maleństwa lub z miejscem na jego zdjęcie?

 

Jesli jednak uważasz, że taki prezent jest przekombinowany, podaruj młodej mamie po prostu taką biżuterię, którą lubi nosić.

 

Korale czy broszkę zarezerwuj dla babci;-)

3/7
3/7

W miarę bezpiecznym upominkiem będą też kosmetyki. Ale pamietaj - nie mogą być to kremy na rozstępy czy też ujędrniające! Nic takiego co nakierowałoby myśli młodej mamy na zbędne kilogramy, które zostały jej zapewne po ciąży.

 

Polecamy peelingi, olejki do kapieli czy masażu, balsamy. Z kolorowych kosmetyków sprawdzi się lakier do paznokci, szminka czy cień do powiek.

4/7
4/7

Czy mama może być sexy? Jasne, że tak! Fakt, że najlepsza biezlina to najwygodniejsza biezlizna, ale czasem można zaszaleć, by poczuć się wyjątkowo.

 

Nawet dla mamy karmiącej znajdziesz odpowiednie zestawy koronkowej bielizny. Warto tylko wczesniej upewnić się co do rozmiaru, albo podarować bon do sklepu on-line.

5/7
5/7

Oczywiście, że to nie to samo. I że smakuje zupłenie inaczej. Ale zawsze jest to chociaż namiastka prawdziwego alkoholu.

 

Bardziej chodzi tu o rytuał, niż o smak. O butelkę i o konsystencję. Polecam zatem wino bezalkoholowe, lub sześciopak piwa bez procentów:-)

6/7
6/7

Znamy kobiety, które po urodzeniu dziecka nie wyszły same z domu przez pół roku (sic!). Dlatego dobrym i motywującym prezentem będzie voucher (najlepiej z długim okresem wykorzystania) na relaks w spa czy wizytę u fryzjera czy kosmetyczki.

 

Taka chwila wytchnienia od matyczynych obowiązków połączona z mozliwością zadbania o siebie na pewno spotka się entuzjazmem młodej mamy. A w wyborze prezentu pomogą serwisy z zakupami grupowymi.

7/7
7/7

Kolejny prezent to talon na usługę w domu. Masażysta, makijażystka czy fyzjer z wizytą u młodej mamy to okazja do chwili relekasu i poprawy wizerunku bez oddalania się od dziecka.

 

Do każdego z wymienionych propozycji prezentu polecamy dołożyć, własnorecznie wykonany, talon na opiekę nad dzieckiem. Gdy młoda mama zapragnie spędzic chwile sama na sam ze swoim partnerem, deklaracja opieki nad maleństwem i to na na piśmie, okaże się bezcennym prezentem!

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć