Warszawa

Co powinien wiedzieć każdy uczestnik Światowych Dni Młodzieży?

Co powinien wiedzieć każdy uczestnik Światowych Dni Młodzieży?

Każdy, kto jest zainteresowany czynnym udziałem w Światowych Dniach Młodzieży powinien zacząć od tego, żeby faktycznie ich uczestnikiem się stać. Rejestracja chętnych przebiega elektronicznie (on-line) poprzez wypełnienie specjalnego formularza.

 

Jest ona konieczna, żeby można było właściwie zaplanować spotkania, zakwaterowania i wyżywienie. Rejestracja grup polskich uczestników odbywa się dwufazowo – zawsze poprzez Diecezjalne Centrum ŚDM (I faza to zarejestrowanie makrogrupy – max. 5000 osób – w systemie, następnie wypełnienie makrogrupy posczególnymi podgrupami – max. 150 osób każda). Każdy z nas, kto chciałby indywidualnie uczestniczyć w ŚDM nie może zarejestrować się w systemie samodzielnie – muszą nawiązać kontakt z odpowiednim Centrum Diecezjalnym i z diecezjalnym koordynatorem ŚDM. Ich adresy znajdują się na oficjalnej stronie ŚDM Kraków 2016 lub na stronie KDM.


Nie istnieje limit wiekowy. Docelowa grupa to osoby w wieku 14 – 30 lat. Jednak Konferencje Episkopatów oraz Ruchy, Stowarzyszenia i Wspólnoty mogą jednak wskazać inny przedział wiekowy dla młodych, którzy wezmą udział w ŚDM w obrębie ich grup.


Rejestracje i płatności muszą być wykonane najpóźniej do 30 czerwca 2016r. Każdy uczestnik, który się zarejestruje partycypuje w organizacji ŚDM poprzez:
- uiszczenie składki partycypacyjnej za "Pakiet Pielgrzyma" (jego wartość jest uzależniona od wybranego rodzaju "Pakietu') - przekazanie dobrowolnej darowizny na Fundusz Solidarnościowy (co najmniej 10 EUR - są to środki przeznaczone jako pomoc dla uczestników z krajów uboższych).

 

Główne uroczystości ŚDM odbędą się na krakowskich Błoniach. Potem młodzież z Błoni przeniesie się do Brzegu pod Wieliczką, gdzie młodzież będzie uczestniczyć w czuwaniu z papieżem i w tym samym miejscu odbędzie się uroczysta msza święta na zakończenie Światowych Dni Młodzieży pod przewodnictwem papieża Franciszka I.


Krakowska strefa noclegowa uczestnika Światowych Dni Młodzieży oferuje uczestnikom zakwaterowanie na bezpiecznym, położonym nieopodal centrum miasta polu namiotowym, wyposażonym w prysznice oraz toalety. Zapewnia całodobową ochronę i zaplecze medyczne. Pole namiotowe ma do dyspozycji prawie 9 tysięcy miejsc. Oprócz pola namiotowego Kraków posiada naprawdę potężne zaplecze noclegowe. Nie licząc hoteli i hosteli istnieje możliwość wynajmu prywatnych mieszkań i pokoi na czas ŚDM. Nie trudno je znaleźć na portalach z ogłoszeniami lokalnymi.

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć