Warszawa

Pralko-suszarka: jak działa?

Pralko-suszarka: jak działa?

Pralko-suszarki podbijają serca Polaków i coraz częściej wypierają tradycyjny sprzęt pozbawiony nowoczesnych trybów prania i przydatnych funkcjonalności. Trudno się temu dziwić. To wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce i pieniądze. Jak działa taki sprzęt i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

 

Podpowiadamy!   

 

Pralko-suszarka – dla kogo?  

 

Pralko-suszarka to doskonały sprzęt, który sprawdzi się dla osób posiadających małe mieszkanie, w którym nie ma wystarczająco dużo miejsca na dwa osobne wolnostojące sprzęty, czyli pralkę i suszarkę. Po takie urządzenia coraz częściej sięgają także właściciele większych mieszkań, którzy nie chcą przeznaczać wolnej przestrzeni na kolejny sprzęt AGD. Zamiast tego, w wolnym miejscu wolą postawić np. szafkę. Inną alternatywą jest oczywiście brak elektrycznej suszarki, jednak takie rozwiązanie nie wypada zbyt atrakcyjnie.   

 

Jak pralko-suszarka pomaga oszczędzać miejsce?  

 

W takim przypadku konieczne jest korzystanie z tradycyjnej, rozkładanej, suszarki, na której należy rozwiesić mokre pranie i poczekać do wyschnięcia. Proces ten trwać może kilkanaście godzin, a zima i jesienią przedłużyć się może nawet do kilku dni. Do czasu wyschnięcia odzieży suszarka jest więc rozłożona i zajmuje sporo miejsca w pokoju. Dodatkowo jakość wysuszonych w domu ubrań często pozostawia wiele do życzenia. Ubrania, które schną w małym pomieszczeniu, mogą nieprzyjemnie pachnieć. Zakup pralko-suszarki może się więc wiązać z niespotykaną oszczędnością przestrzeni nawet w pomieszczeniach mających niewiele miejsca. 

 

Jak pralko-suszarka pomaga oszczędzać pieniądze?   

 

Korzystanie z pralko-suszarki to nie tylko wygoda, ale także oszczędność pieniędzy. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i przestrzeń. Użytkowanie takiego sprzętu wcale nie musi być bowiem kosztowne. Najważniejsze, aby wybrać odpowiedni model urządzenia, a także zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, dodatkowe funkcje, jak i liczbę dostępnych programów prania. Najlepszym wyborem będą energooszczędne pralko-suszarki z najwyższej klasy energetycznej. Drugim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest pobór wody. Warto, aby urządzenie pobierało jej jak najmniej.   

 

Pralko-suszarki z pompą ciepła - dlaczego warto je kupić?   

 

Sprzęt nowej generacji posiada również pompę ciepła, dzięki której pralko-suszarka wykorzystuje ciepło z pralki. Takie rozwiązanie pozwala jeszcze bardziej obniżyć comiesięczne rachunki za prąd. Pralko-suszarki z pompą ciepła sprawiają, że suszenie ubrań jest tańsze niż kiedykolwiek wcześniej. To z pewnością dobra wiadomość, dla wszystkich, którzy do tej pory powstrzymywali się przed zakupem takiego sprzętu.   

 

Jaką pralko-suszarkę wybrać?

   

Bardzo ciekawą propozycją urządzenia jest pralko-suszarka DualCare 700 marki Electrolux. Sprzęt posiada niezwykle przydatną funkcję odświeżania odzieży za pomocą pary. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku, gdy dana rzecz nie jest brudna, jednak tak długo zalegała w szafie, że zależy nam na jej delikatnym odświeżeniu. To nie tylko bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawia, że można cieszyć się czystym ubraniem już po chwili, ale przede wszystkim ekologiczne i oszczędne. Parowe odświeżanie ubrań to nawet o 96 proc. mniejsze zużycie wody. Powyższy model posiada także system DualCare, który samodzielnie rozpoznaje rodzaj tkaniny i wagę wsadu i automatycznie dostosowuje do nich optymalne i oszczędne parametry prania i suszenia, czy też maksymalnej prędkości wirowania.  

 

Bardzo przydanym rozwiązaniem jest system MixCare, który pozwala na skuteczne i delikatne pranie mieszanych ładunków (o maksymalnej wadze 5 kilogramów). Jest to idealny program do czyszczenia różnych ubrań. Inną bardzo ważną dla troski o ubrania funkcją tej pralko-suszarki z pompą ciepła jest bęben Care. Jest on jeszcze delikatniejszy dla tkanin, które przesuwając się po wnętrzu bębna w czasie prania czy suszenia mogą ulegać uszkodzeniu. Dzięki gładkiemu wzorowi wnętrza, bęben Care pomaga Ci jeszcze lepiej dbać o Twoje ubrania.  

 

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

Materiał sponsorowany

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć