Warszawa

Ciepłe buty na zimę dla dzieci - Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Ciepłe buty na zimę dla dzieci - Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Wybór odpowiednich zimowych butów dla dzieci może przyprawiać nas o ból głowy. Większość maluchów (w przeciwieństwie do dorosłych) uwielbia zimowe szaleństwa, zabawy w śniegu, lepienie bałwana czy zjeżdżanie na sankach. My w tym czasie zamartwiamy się czy nasza pociecha nie przemokła i nie marznie. Najlepiej dopasować ubranie i obuwie tak, abyśmy mogli skupić się na zabawie i wspólnym spędzaniu czasu na powietrzu. Jak więc przygotować nasze dziecko do takiej pogody, aby czuło się komfortowo i było mu ciepło?

 

Wybierając buty dla dzieci, należy zacząć od rozmiaru

 

Najważniejsze oczywiście jest dobranie odpowiedniego rozmiaru obuwia dla dziecka. Musi się czuć wygodnie, buty nie mogą uciskać ani nie być za luźne. Dzieci podczas zabaw są bardzo aktywne, dlatego, tak ważne jest, aby nie odczuwały dyskomfortu podczas swoich wygłupów. Przy butach zimowych powinno się kupować odrobinę większy rozmiar niż faktyczny rozmiar stopy dziecka.

Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane są buty, ma on chronić przed zimnem i wilgocią, a jednocześnie nie doprowadzać do pocenia się stopy. Kiedy już znaleźliśmy odpowiednie tworzywo, z którego wykonane jest obuwie, zwróćmy uwagę na wysokość butów. Ważne, by były na tyle wysokie, aby uniemożliwiały wpadnie śniegu, ale jednocześnie nie krępowały ruchów. Nie zapominajmy o podeszwie, która powinna być wykonana w taki sposób, by utrudnić ślizganie się na lodzie czy śniegu. Dobrym pomysłem jest zakupienie butów na rzepy, ułatwią samodzielne ich zakładanie.

 

Przy tylu szczegółach, o których musimy pamiętać, warto znaleźć sklep z szerokim asortymentem, jak na przykład tu: buty zimowe dla dziewczynki

 

Gdzie kupić ciepłe buty na zimę?

 

Wybranie sklepu jest kolejnym problemem. Tak jak napisałam wyżej, szukajmy miejsca z obszerną ofertą. Jednym z takich sklepów jest sklep CCC. Mamy go stacjonarnie, a także online.

 

Możliwości jest wiele, możemy na przykład wybrać się do niego, przymierzyć, znaleźć kilka par odpowiednich butów dla naszego malucha i potem w spokoju dokonać wyboru, w domowym zaciszu, a zakup zrealizować online. Można też i w drugą stronę, kiedy wiemy, że nasze dziecko nie lubi chodzić po sklepach. Po pewnym czasie staje się marudne i sfrustrowane co utrudnia zakup odpowiedniego obuwia. Przejrzyjmy więc modele dostępne na stronie, znajdźmy te dopasowane do potrzeb naszych i naszego dziecka a dopiero potem udajmy się do sklepu. Tam do przymiarki można wziąć konkretne, wybrane przez nas wcześniej modele.

 

Zdecydowanie skróci to nam czas spędzony na zakupach.

Jednak jeśli w ogóle chcemy uniknąć zakupowych wędrówek, możemy też dokonać zakupu w 100% online. Tak jak na przykład w internetowym sklepie CCC przy każdym modelu wypisane są poszczególne informacje. W razie, gdyby jednak buty nie pasowały, zawsze możemy je zwrócić i zdecydować się na inny model. 

 

Atrakcyjny wygląd obuwia dla naszego malucha

 

Wszelkie szczegóły, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wygodę już znamy. Wiemy jak wybrać sklep, w którym zakupimy buty dla naszego dziecka, a także znamy kilka opcji zakupu butów. Teraz możemy pomyśleć o niby najmniej ważnym, ale jednak istotnym aspekcie, o wyglądzie butów. To taki element ubioru, który nie tylko ma zapewniać ciepło i wygodę, ale może również cieszyć oko. Po wybraniu odpowiednich modeli, do ostatecznego wyboru możemy zaprosić nasze pociechy. Na pewno spodoba im się idea wspólnie podejmowanych decyzji.

 

 

Materiał sponsorowany

1/1
1/1

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć