Warszawa

NNW szkolne a wakacje.

NNW szkolne a wakacje.

Wakacje już za nami, ale z pewnością wielokrotnie wracasz w myślach do wspomnień i poprzednich podróży. Im bliżej lata, tym częściej zaczynasz się zastanawiać który kierunek obrać w kolejnym roku. Należysz do osób, które planują wszystko w najmniejszych detalach czy raczej stawiasz na spontaniczne wyjazdy?

 

Jest jedna rzecz, o której warto pamiętać w obu przypadkach. Tą rzeczą jest ubezpieczenie NNW szkolne dla Twojego dziecka. Jeśli pomyślisz o nim już teraz, Twoje dziecko będzie objęte ochroną przez kolejne 12 miesięcy, czyli włącznie z kolejnymi wakacjami.

 

Z dalszej części tekstu dowiesz się, czym dokładnie jest ten typ ubezpieczenia i jaki jest jego zakres ochrony i czy w trakcie wakacji ulega on zmianie.

 

Czym jest NNW szkolne

 

Zaliczane jest do ubezpieczeń obejmujących ochroną życie oraz zdrowie ubezpieczonego. Polisy te bardzo często proponuje się w szkołach razem z rozpoczęciem roku szkolnego. Niestety produkty oferowane w placówkach oświaty bardzo często są ubogie – głównie ze względu na niewielką kwotę wypłacanego odszkodowania.

Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie dziecka w indywidualne NNW szkolne, które od grupowego różni się choćby zdecydowanie bogatszym zakresem ubezpieczenia. Grupa zdarzeń objętych umową ubezpieczenia jest znacznie większa. Kwota wypłacanego odszkodowania również może być dużo wyższa.

 

Co zawiera w swoim zakresie NNW szkolne?

 

NNW szkolne zapewnia dziecku i Tobie wsparcie w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku określonego w polisie. Nieszczęśliwy wypadek (NW) to nagłe i niespodziewane zdarzenie, które wystąpiło niezależne od woli ubezpieczonego.

Do takich zdarzeń zaliczyć można między innymi:

 • Złamanie ręki,
 • Zwichnięcie stawu,
 • Pogryzienie lub pokąsanie przez owady, lub zwierzęta,
 • Odmrożenia i poparzenia,
 • Wstrząśnienie mózgu.

 

NNW szkolne zapewni Ci pomoc w sytuacjach wymienionych w OWU. Wsparcie w większości przypadków polega między innymi na pokryciu kosztów poniesionych na leczenie i rehabilitację ubezpieczonego.

Masz także możliwość skorzystania z pakietu Szkolnego Assistance, w ramach którego możesz na przykład minimalizować zaległości ucznia nieobecnego w szkole (o ile jego nieobecność wynika z wystąpienia zdarzenia uwzględnionego w ubezpieczeniu), np. poprzez zamówienie indywidualnych lekcji w domu.

 

Do kogo kierowane jest NNW szkolne?

 

Produkt powstał z myślą o wszystkich osobach ceniących sobie bezpieczeństwo. Odpowiada na potrzeby tych, którzy nie chcą, aby zaskoczyło ich jakieś nieprzyjemne zdarzenie - dla tych, którzy myślą o przyszłości swojej i swoich bliskich.

Lubisz mieć poczucie bezpieczeństwa? Nie należysz do osób żyjących z dnia na dzień? Wolisz stabilność? Ubezpieczenie szkolne powstało dla takich, jak Ty. Takie poczucie bezpieczeństwa może dać Ci portal Chronie.pl, na którym zapewnisz sobie i swojemu dziecku odpowiednie wsparcie.

 

Jaką ochronę w czasie wakacji gwarantuje dziecku NNW szkolne

 

Jeśli zainwestujesz w ubezpieczenie szkolne, Twoje dziecko otrzyma pełną ochronę na czas 12 miesięcy od momentu wykupienia polisy. Jego miejsce pobytu nie ma najmniejszego znaczenia. Może być w dowolnym miejscu na świecie, a ochrona wynikająca z polisy i tak będzie obowiązywać m.in. w sytuacji:

 

 • Złamania kości;
 • Zwichnięcia lub skręcenia stawu;
 • Odniesienia ran;
 • Pogryzienia lub pokąsania przez zwierzęta, lub owady;
 • Odmrożeń lub oparzeń;
 • Trwałego uszczerbku na zdrowiu;

 

Ubezpieczenie pokryje też koszty z zakresu m.in.:

 • Pobytu ubezpieczonego w szpitalu;
 • Interwencji lekarskiej;
 • Rehabilitacji;
 • Odbudowy zębów.

 

Ubezpieczenia szkolne zapewnią pomoc Tobie i Twojemu dziecku w przypadku wystąpienia zdarzenia, bez względu na to, gdzie ono się wydarzyło.

 

NNW szkolnejak wyposażyć w nie dziecko?

 

Jeśli jeszcze nie wyposażyłeś pociechy w ubezpieczenie szkolne – poważnie rozważ ten krok. Dzieci znane są ze swojej naturalnej ciekawości oraz chęci odkrywania otaczającego ich świata. Te dwie cechy niestety wiążą się też z pewnymi niebezpieczeństwami i ryzykami.

 

Koszt NNW szkolnego wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych za cały rok. Ten wydatek jest w stanie uchronić Cię przez finansowymi skutkami poważnych wypadków, jakie mogą spotkać Twoją pociechę.

 

Chronie.pl daje Ci możliwość samodzielnego wyboru oraz zakupu ubezpieczenia szkolnego – bez wychodzenia z domu. Dzięki łatwej i przejrzystej ścieżce, w ciągu zaledwie kilku minut jesteś w stanie zapewnić swojemu dziecku ochronę na cały rok.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć