Warszawa

Dziecko narzeka na wolny komputer? Sprawdź jak można go ulepszyć!

Dziecko narzeka na wolny komputer? Sprawdź jak można go ulepszyć!

W czasie nauki zdalnej spowodowanej lockdownem każde dziecko i każdy rodzic mogli się przekonać, jak duże znaczenie ma dobry, szybki komputer. Miejmy nadzieję, że te trudne czasy już nie powrócą, ale zagadnienie szybkiego komputera pozostaje w mocy, ponieważ jest on potrzebny dziecku do nauki, komunikacji i zabawy.

 

Jaki powinien być komputer dla dziecka?

 

Czy aby zapewnić dziecku szybki, wielozadaniowy komputer, od razu musimy decydować się na kupno nowego sprzętu? Niekoniecznie. Najczęściej wystarczy bowiem wymiana niektórych podzespołów, co da nam gwarancję spełniania przez komputer dla naszego dziecka wszelkich wymogów i okaże się znacznie tańsze niż wydawanie pieniędzy na nowe urządzenie.

 

Komputer dla dziecka w pierwszej kolejności powinien wspierać jego rozwój i aspiracje. Oznacza to, że musi nadawać się do niezakłóconego procesu edukacyjnego, ale także służyć dziecku “po godzinach”, kiedy zechce ono nawiązywać kontakty ze swoimi rówieśnikami, surfować po Internecie, ale też po prostu się pobawić (np. zagrać w jakąś grę). Cele edukacyjne, związane ze szkołą, pozostają najważniejsze, jednakże dobry komputer dla dziecka będzie też potrafił obsłużyć najnowsze gry, za którymi nastolatkowie po prostu szaleją, oraz wesprze nasze dziecko w każdym zadaniu, które będzie ono podejmować, by pozostać w kontakcie z grupą rówieśniczą lub rozwijać swoje talenty. To wymaga szybkiego komputera. Zacznijmy od karty graficznej.

 

Nowa karta graficzna - kiedy się nam przyda?

 

Karta graficzna jest tym podzespołem w konstrukcji komputera, który odpowiada za jakość wyświetlania wszystkiego, co widzimy na ekranie. Dzięki dobrej karcie graficznej dziecko może uruchamiać na swoim komputerze nowe, wymagające silnych kart graficznych gry. Ale to nie wszystko. Jeśli nasze dziecko korzysta z programów do edycji grafiki lub filmów - to bardzo częste wśród nastolatków - wtedy karta graficzna w komputerze powinna mieć pamięć 4 GB lub większą. Nie stawiajmy naszym dzieciom zapór w ich rozwoju, zapewnijmy im harmonijny rozwój przez wyposażenie ich w komputer na miarę ich aspiracji. Dobrym miejscem, w którym możemy zakupić silną kartę graficzną, na miarę oczekiwań naszego dziecka, jest sklep Sferis: https://www.sferis.pl/karty-graficzne-2889. Nie musimy od razu decydować się na profesjonalną, gamingową kartę graficzną - wystarczy nam przyzwoity model, za który nie zapłacimy wygórowanej ceny, a który z łatwością obsłuży programy graficzne i edytory wideo. Dobrej jakości karta graficzna to także przyjemniejsze korzystanie ze wszelkiego rodzaju multimediów wizualnych.

 

Szybki dysk SSD - poprawiamy wydajność komputera

 

Sprawdź najlepsze dyski SSD na Sferis, jeśli chcesz w łatwy i tani sposób wpłynąć na szybkość i wydajność komputera. Starsze modele posiadają zazwyczaj dyski HDD, które powoli odchodzą w niepamięć i są obecnie zastępowane znacznie szybszymi dyskami SSD. Proces wymiany dysku jest prosty i niedrogi, a stanowi niezawodny sposób na zwiększenie efektywności wszelkich działań wykonywanych na komputerze. Po wymianie dysku i skopiowaniu na nowy dysk wszystkich danych, otrzymujemy komputer gotowy na nowe wyzwania, taki, na którym każdy proces zachodzący na twardym dysku przebiega znacznie szybciej. Wymiana leciwego dysku typu HDD na nowszy model SSD jest sprawdzonym i polecanym sposobem poprawy osiągów całego komputera. Nie należy ograniczać dzieci w ich rozwoju, należy stwarzać im możliwości, a dobry, szybki komputer to dziś jedna z tych możliwości, które naszym dzieciom powinniśmy zagwarantować jako troskliwi rodzice.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć