Warszawa

Zostań Mistrzem klimatu Cartoon Network!

Zostań Mistrzem klimatu Cartoon Network!

Drobne gesty mają wielkie znaczenie! Wiedzą o tym Mistrzowie klimatu Cartoon Network, którzy każdego dnia podejmują małe kroki, mające pozytywnie wpłynąć na dobro naszej planety. Na stronie internetowej nowej kampanii dzieciaki znajdą wyzwania oraz filmy edukacyjne. Do akcji można dołączyć każdego dnia!

 

Recykling, utylizacja odpadów i odpowiedzialne podróżowanie to zagadnienia, z którymi warto zapoznawać dzieciaki od najmłodszych lat. I choć te słowa mogą początkowo brzmieć tajemniczo, stojące za nimi definicje są niezwykle ważne w codziennym życiu.

 

Najnowsza kampania Cartoon Network ma w prosty sposób wyjaśnić pozornie trudne zagadnienia dotyczące ekologii, a także pokazać, że warto inspirować siebie i innych do zmieniania świata. Z pomocą ulubionych bohaterów z kreskówek uczestnicy akcji mogą zacząć oszczędzać wodę, zauważyć wagę wpływu własnych decyzji i w odpowiedzialny sposób korzystać z elektroniki.

 

 

Edukacja poprzez zabawę

Inicjatywa Mistrzowie Klimatu Cartoon Network jest wspierana przez WWF, jedną z największych Fundacji zajmujących się ochroną przyrody. We współpracy z WWF stacja Cartoon Network stworzyła filmy, które w prosty sposób wyjaśniają kwestie związane z dobrymi ekologicznymi nawykami.  

 

 

Na stronie kampanii stacja Cartoon Network przygotowała również międzynarodowe wyzwanie. Każdego dnia platforma będzie aktualizowana o nowe zadania, które obejmują kilka kategorii, w tym m.in. podróże, jedzenie, recykling czy działania kreatywne. Liczba osób, które wezmą udział w akcji i podejmą wybrane wyzwanie zostanie pokazana na interaktywnej mapie.

 

 

Dodatkowo na stronie znajduje się quiz mający na celu sprawdzenie wiedzy o sortowaniu odpadów. W oddzieleniu faktów od mitów odnośnie recyklingu pomogą ulubieni bohaterowie, tacy jak Craig, Kelsey i J.P.

 

Cartoon Network wraz z CNN wyprodukował również serię miniwywiadów z młodymi aktywistami. Wideo ukaże inicjatywy podjęte przez fanów Cartoon Network, którzy już zaangażowali się w działania w swoim otoczeniu. Wszyscy Mistrzowie klimatu Cartoon Network pokazują światu, że nawet najmniejszy gest i aktywność mogą pomóc w walce o środowisko.

 

Już dziś zostań Mistrzem klimatu Cartoon Network i zmieniaj świat!

https://cartoonnetworkclimatechampions.com/pl-pl/

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć