Warszawa

5 kreatywnych sposobów na zabawy z dzieckiem

5 kreatywnych sposobów na zabawy z dzieckiem

Pandemia to trudny czas dla rodziców. Często jesteśmy zamknięci w czterech ścianach z dziećmi, których rozpiera nadludzka energia. Kiedy chcemy skupić się na pracy, one chcą odkrywać świat.

 

Dlatego dzisiaj przychodzimy do Was z pięcioma łatwymi w przygotowaniu kreatywnymi zabawami.

 

Coś z niczego!

 

Kolorowe, śpiewające zabawki nie są już w stanie utrzymać uwagi Twojego malucha przez dłużej niż kilka minut? Zwykłe przedmioty czasem mają supermoc! Weźmy pod uwagę taśmę malarską – ten mały przedmiot to prawdziwa skarbnica kryjąca w sobie wiele zastosowań, nie tylko podczas remontu.

 

Możesz z niej wyczarować zabawy, dzięki którym Twoje dziecko będzie na nowo poznawało świat. Dodatkowo nieszablonowe użycie narzędzi pobudza kreatywność malucha i stanowi świetny bodziec do rozwoju.

 

Cztery sposobów na wykorzystanie taśmy:

 

  1. Ulice dla aut na podłodze
  2. Tor przeszkód między krzesłami
  3. Gra w klasy na panelach
  4. Sztaluga malarska na ścianie.

 

 

Podchody jak za dawnych lat…

 

Pamiętasz, jak za dawnych lat najmłodsi w lesie lub parku grali w podchody? Teraz gra ta powróciła i to w nieco rozszerzonej wersji. Popularne na całym świecie Escape Roomy w trakcie pandemii postanowiły przenieść się do domów.

 

Przykładem polskich gier zagadkowych jest Tajna Misja. To gotowy do wydrukowania zestaw tematycznych zagadek i mapy, dzięki którym możemy zagrać w podchody, nie opuszczając domowego zacisza.

 

 

Gra ma kilka wariantów tematycznych dostosowanych do różnych poziomów trudności i grup wiekowych Agentów. Marka w swojej ofercie ma między innymi podchody w wersji magicznej, kosmicznej i „dookoła świata”. To proste: wystarczy wydrukować materiały, rozłożyć je we wskazanym miejscu i przekazać pierwszy list Agentom – i mamy czas dla siebie.

 

Gotowe zestawy możecie znaleźć w internecie już od 10 zł, przykładowo tutaj: www.TajnaMisja.pl.

 

Oświeceni

 

Wynalezienie elektryczności z pewnością wywróciło świat do góry nogami. Nic więc dziwnego, że światło daje nam ogromne pole do popisu – również w trakcie zabaw.

 

Przygotowanie własnego teatrzyku cieni, przepuszczanie światła przez szklanki lub kolorowe folie, a nawet zabawa z obrysowaniem cieni na kartce – jedna latarka może dać dzieciom mnóstwo radości

 

Eksperymenty - czy to dobry pomysł...?

 

Z jednej strony chcecie, aby Wasze dzieci poszerzały swoją wiedzę w praktyce, a z drugiej - wizja sprzątania po wybuchowych eksperymentach szybko Was odwodzi od tego pomysłu… Mamy na to sposób! Istnieje wiele „bezinwazyjnych” doświadczeń, które zachwycą małych odkrywców.

 

 

Cztery sposoby na bezinwazyjne eksperymenty”

 

  1. Mieszanie kolorów
  2. Tworzenie słupa soli
  3. Rozmywanie cukierków
  4. Tworzenie obrazów na mleku

 

Skarbnica inspiracji

 

Szukanie nowych zabaw nie musi być trudne i czasochłonne. Ciekawe przykłady zastosowania narzędzi codziennego użytku możecie znaleźć na Pinterest.com. Inspiracji nie brakuje także na YouTubie – gdzie znajdziecie wiele wariantów eksperymentów dla dzieci i dorosłych. A jeżeli lubicie wymieniać się pomysłami i wiedzą, to z pewnością warto dołączyć do tematycznych grup na Facebooku.

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć