Warszawa

Jakie sporty zimowe uprawiać w trakcie kwarantanny?

Jakie sporty zimowe uprawiać w trakcie kwarantanny?

Wiemy już, że od poniedziałku większość obostrzeń nadal pozostanie aktualna. Jest to prawdziwe utrapienie dla osób aktywnych fizycznie.

 

Nie mamy możliwości pojścia do klubu fitness, na siłownię lub skorzystania ze stoków narciarskich, mimo znakomitej do tego pogody. Jednak kwarantanna i coraz bardziej przedłużający się pobyt w domu daje w kość zarówno nam jak i naszym dzieciom. Każde z nas marzy o złapaniu chwili oddechu i odstresowaniu, dając przy tym z siebie nieco wysiłku.

 

Jakie sporty uprawiać zimą? W dodatku podczas pandemii? Poniżej kilka propozycji:

 

  • Narty biegówki

 

Kochacie narty i co roku to na co czekacie, to sezon zimowy, w którym jesteście stałymi bywalcami stoków? Jakie zostało wyjście kiedy wyciągi i hotele pozostają zamknięte? Otóż biegi – na nartach. Być może macie w okolicy lasy, obszerne parki gdzie moglibyście na taki wypad się udać? Nie traćcie czasu – zapowiada się, że trwający weekend i następny tydzień są do tego znakomite!

 

 

  • Sanki        

 

Niektórzy pewnie zapytają – "a co to za sport? Zwykła rozrywka dla dzieci". My natomiast twierdzimy, że nie jest to do końca prawda. Wybierzcie górkę, na którą wdrapanie będzie pewnym wyzwaniem, nawet gdy Wasza kondycja ma się naprawdę dobrze. Kilka spacerów pod nią w przeciągu godziny będzie znakomitym treningiem Waszej wytrzymałości. W dodatku sprawicie niemałą przyjemność Waszym dzieciom kiedy zaproponujecie wspólne wyjście na sanki. Oczywiście nie odmówcie sobie przyjemności jaką na pewno sprawi Wam taki zjazd ;)

 

 

  • Łyżwy

 

Czyli jeden ze sportów, który mimo obostrzeń raczej ma się dobrze! Co prawda nie uda się pojeździć w halach i tym samym spróbować swoich sił w hokeju, ale ślizgawki na świeżym powietrzu pozostają otwarte.

 

 

  • Spacery z kijkami

 

Potrzebujecie czegoś spokojniejszego? Chwili oddechu, ale poza czterema ścianami? Powdychać trochę mroźnego powietrza i poukładać swoje myśli? Mamy dla Was propozycje relaksu – acz aktywnego. Mianowicie spacery z kijkami czyli popularny nordic walking. Doskonałe rozwiązanie jeżeli w świecie sportu jesteście dopiero początkujący. I to nieprawda, że to sport tylko na lato. Wręcz idealnie sprawdzi się na zimę. Przy okazji nacieszycie też oko zimowym krajobrazem, który ostatnio nie często jest nam dane oglądać.

 

 

  • Jogging

 

Czyli kolejny sport, który często jest kojarzony wyłącznie ze sportami letnimi. Nic bardziej mylnego! Podobno – nawet bardziej zdrowa jest przebieżka przy lekkim mrozie. Tak więc – zakładajcie cieple bluzy, koniecznie czapkę, a na słuchawkach odpalcie ulubioną playlistę i śmiło ruszajcie podbijać trasy biegowe ;)

 

  • Domowy fitness

 

Czyli rozwiązanie zarówno dla osób, które nie lubią ćwiczyć na widoku, jak i dla tych, którzy na tego rodzaju zajęcia uczęszczali przed lockdownem. Dla tych pierwszych z pewnością znajdzie się sporo ćwiczeń, o różnym poziomie trudności na Youtubie. Jeżeli natomiast już wcześniej uczęszczaliście na różnego rodzaju zajęcia sprawdźcie czy Wasz klub nie proponuje zajęć zdalnych. Wtedy przed kamerką, pod czujnym okiem instruktora możecie poczuć się jak na prawdziwej siłowni!

 

Zobacz też:

Aktywność dzieci zimą

 

 

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć