Warszawa

Co robić w ferie 2021?

Co robić w ferie 2021?

Ferie 2021 powoli dobiegają półmetka. Są zupełnie inne niż do tej pory. Ciężko bowiem skorzystać np. z możliwości zjazdów na nartach (chociaż nie jest to całkiem niemożliwe).

 

Sporty nie wykluczają się jednak całkowicie, a i innych aktywności wcale nie ma aż tak mało. Sprawdźcie co jeszcze możecie robić w nadchodzącym feryjnym tygodniu.

 

Półkolonie

 

Mimo ograniczeń tegoroczna oferta jest doprawdy duża. Podobnie zresztą jak tematyki tych spotkań. Jakie jednak ograniczenia obowiązują podczas tego aktywnego wypoczynku waszych dzieci? Przede wszystkim uczestnicy musze być w pełni zdrowi i nie mieć żadnych objawów infekcji górnych dróg oddechowych.

 

 

Dodatkowo tego rodzaju zajęcia mogę odbywać się wyłącznie w szkołach i placówkach spełniających wymogi bezpieczeństwa. Na jedną osobę musi przypadać 4 mkw. Nawet jeżeli przestrzeń jest większa, maksymalna liczba uczestników to 12 osób. Ważne jest także to, iż wychowawca przez cały czas trwania turnusu także może być wyłącznie jeden. Grupy nie mogą też przemieszczać się i zmieniać sal. Jeżeli podczas zajęć uwzględnione są posiłki, muszą one odbywać się z zachowaniem odpowiedniego dystansu i prawidłowej dezynfekcji.  

 

Co tam słychać w świecie online?

 

Jeżeli mimo wszystkich tych obostrzeń obawiacie się wysłać swoją pociechę na zajęcia zorganizowane, warto także prześledzić propozycje tego co dzieje się w świecie onlinowym. Wiele miejsc, które do tej pory proponowały swoje usługi podczas trwania ferii, nie ma obecnie takich możliwości. Nie oznacza to jednak, że ich oferta nie zawiera żadnej propozycji dla najmłodszych. Wiele działań przeniesionych zostało do świata wirtualnego. Czyje propozycje warto śledzić? Na jakie strony zajrzeć? Poniżej kilka propozycji:

 

  • Biblioteki

 

Wcześniej w grę wchodziły tylko te lokalne. Obecnie można skorzystać z oferty w całej Polsce. Często dostępne są quizy, spotkania autorskie, czytanki, wyzwania czytelnicze, gry, warsztaty i wiele innych propozycji. Niejednokrotnie biblioteki polecają też inne atrakcjie, które warto zobaczyć w szeroko pojętym świecie kulturalnym.

 

  • Inne instytucje

 

Podobnie sprawa wygląda z innymi instytucjami związanymi z kulturą. Wiele ciekawych propozycji pada ze strony muzeów. Oprócz atrakcji wymienionych przy okazji bibliotek w ich ofercie znajdziecie także wirtualne zwiedzanie. Tak samo jak poprzednio lokalizacja przestała być ograniczeniem.

 

  • Filmy online

 

Kina w całej Polsce postanowiły otworzyć swoje sale dla świata online! Mimo, że nie możemy zasiąść obecnie na kinowym fotelu – jest możliwość zamienienia go na ten w dużym pokoju. Do zrobienia pozostaje tylko popcorn i do dzieła!

 

  • Teatr

 

Sytuacja niemal identyczna jak powyżej. W dodatku nie obowiązują stroje formalne!

 

Organizacja czasu w domu – bez Internetu

 

Macie dość ciągłego siedzenia przed ekranami komputerów, tabletów i telewizorów?
Przez ostatnie miesiące wszystkie propozycje Wam się przejadły? Zafundujcie sobie w takim razie nieco powrotu do korzeni! Co mamy na myśli?

 

  • Planszówki

 

Czyli jedna z najlepszych rozrywek wszech czasów! A jeżeli wszystkie wasze gry tego typu macie już ograne na dziesiątą stronę, to mamy dla Was wyzwanie! Spróbujcie stworzyć swoją grę! Taką z fabułą, kartami i pionkami. Użyjcie plasteliny, modeliny, ton papieru kolorowego i przede wszystkim ogromu waszej wyobraźni! Gwarantujemy znakomitą przygodę!

 

 

  • Książki

 

Instrukcji obsługi tej rozrywki raczej nie musimy zamieszczać :) Pamiętajcie jednak, że literacka wyprawa nie musi się kończyć na ostatniej stronie powieści. Zawsze możecie spróbować stworzyć własną kontynuację przygód ulubionych bohaterów, zilustrować je lub wystawić na podstawie ukochanej powieści sztuke teatralną dla rodziców!

 

Długie spacery

 

Od wtorku znikło obostrzenie w postaci braku możliwości wychodzenia z domu przez osoby do 16 roku życia. To znakomita wiadomość! Sądzimy, że zarówno dla dzieci jak i rodziców. Otworzyło to też nowe możliwości przed młodzieżą!

 

 

  • Zoo

 

Większość Ogrodów zoologicznych pozostaje otwarta. Mimo, że ta rozrywka przede wszystkim kojarzy się z latem, warto skorzystać z czasu wolnego i sprawdzić jak zwierzęta zachowują się podczas zimy? Co zmieniło się w ich przyzwyczajeniach? Które czują się lepiej podczas chłodej aury, a które całkowicie schowały się w swoich legowiskach i tylko delikatnie wystawiają się na nieską temperaturę? Tegoroczne ferie to znakomity pretekst do tego rodzaju obserwacji.

 

  • Lodowisko

 

W tym przypadku wiele z nich musiało zrezygnować z otwarcia się, mimo że ferie to zawsze największy boom na tego rodzaju rozrywkę. Jest jednak pewne rozwiązanie, które pozwala korzystać z tej przyjemność – lodowiska na świeżym powietrzu. Z tych nadal można korzystać.

 

 

  • Narty biegówki i inne sporty

 

Wyciągi narciarskie pozostają zamknięte. Jest to tym bardziej przykre biorąc pod uwagę prognozy o nadchodzącej w przyszłym tygodniu prawdziwej zimie. Nie chowajmy jednak sprzętu sportowego całkowicie do szaf. Nadal możemy z niego korzystać – tylko z pewnymi utrudnieniami. Jeżeli kochacie spacery – z pewnością zachwyci Was możliwość jazdy na nartach leśnymi ścieżkami. Odkurzcie też swoje sanki i ślizgi, i wybierzcie się na poszukiwania górki idealnej. Jak tylko zagości u Was śnieg pędźcie ulepić bałwana bądź zorganizować bitwę na śnieżki. Nie zapomnijcie, że większość aktywności zimowych wciąż jest możliwych do realizacji.

 

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć