Warszawa

Aktywny weekend w sieci - propozycje / 18-20 XII

Aktywny weekend w sieci - propozycje / 18-20 XII

Najlepsze propozycje na weekend online!

 

Zobaczcie, co przygotowały dla Was placówki kulturalne z całej Polski w przedświąteczny weekend!

 

Podróżniczek online - Niesamowite zwierzaki z Ameryki Południowej

 

Zapraszamy do obejrzenia Podróżniczka „Niesamowite zwierzaki z Ameryki Południowej”. Chcielibyście spojrzeć czarnemu jaguarowi w oczy, zobaczyć „rudego lisa na szczudłach” z bliska czy dowiedzieć się jak szybko mrówkojad wielki porusza językiem? Fascynujący świat południowoamerykańskich zwierząt za pomocą filmów i opowieści przybliży Wam Polska Dr Dolittle, Małgorzata Zdziechowska

 

Termin: 18 grudnia

Dostęp: Facebook i YouTube Bielańskiego Ośrodka Kultury

 

Wspólne kolędowanie online

 

Zapraszamy na wspólne kolędowanie. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia Teatr Zagłębia zaprasza na wspólne kolędowanie. Nie inaczej będzie teraz. 20 grudnia o godzinie 12:00 na scenie Teatru Zagłębia pojawią się aktorzy sosnowieckiej sceny, którzy zaprezentują swoje ulubione kolędy. Program podobnie jak w roku ubiegłym przygotuje Przemysław Kania. W tym roku, ze względu na zamknięcie instytucji kultury udział w kolędowaniu będzie możliwy wyłącznie online.

 

Termin: 20 grudnia

Dostęptutaj

 

Skrobiemy marchewki historii sztuki - twórcze warsztaty rodzinne online

 

Skrobiemy marchewki historii sztuki to cykl 8 spotkań, które chronologicznie nawiązywać będą do zjawisk, tendencji i kierunków w sztuce. Każde zajęcia poruszać będą inny problem teoretyczny i plastyczny, a jednocześnie będą odkrywać rozmaite techniki malarskie, rysunkowe, graficzne i rzeźbiarskie. Zajęcia mają na celu rozwój nie tylko manualny. Mają również budować świadomość ekologiczną, poruszać problemy dotyczące współdziałania, troski o drugiego człowieka i otoczenie.

 

Termin: 19 grudnia

Dostęp:  tutaj

 

Manti kontra pierogi - warsztaty z kuchni tureckiej online

 

Manti kontra pierogi – pierogi najprawdopodobniej pochodzą z Chin. Stamtąd ruszyły na zachód, a efektem tego są różne zawiniątka z cienkiego ciasta wypełnione tym wszystkim, co akurat było pod ręką. Manti można zjeść w Samarkandzie, można i w Stambule. Jedne z najpopularniejszych to te faszerowane ziemniakami, choć to już stosunkowo nowy pomysł, wszak ziemniaki dotarły do Europy razem ze statkami Kolumba i w dodatku jako roślina ozdobna, ale w związku w tym, że są najlepsze to właśnie je przygotujemy!

 

Termin: 18 grudzień, godz. 18:00

Dostęp: transmisje live na Facebook

 

Wczesna nauka matematyki - warsztaty online

 

Każde dziecko ma naturalne, wrodzone zdolności liczbowe, które zanikają, jeśli nie są rozwijane. Proces ten zaczyna się już w wieku 3 lat, ale można temu zapobiec, a nawet ponownie uruchomić matematyczne uzdolnienia. Im młodsze jest dziecko, tym matematyka jest dla niego łatwiejsza, ale ważna jest metoda. Nie wolno uczyć liczyć po kolei 1, 2, 3, … , ani używać przedmiotów tj. klocki, patyczki czy inne liczmany, kiedy uczymy dziecko dodawania czy odejmowania. Zapraszamy na szkolenie dla rodziców w wieku od urodzenia do 9 roku życia.

 

Termin: 19 grudnia

Dostęphttps://cudownedziecko.pl/szkolenie/wczesna-nauka-matematyki/

 

"W magazynie Św. Mikołaja..." - spektakl online (3+)

 

„W magazynie św. Mikołaja” – to świąteczna opowieść o elfie Kamilu, pracowniku zaplecza magazynowego Świętego Mikołaja, który postanowił zaprowadzić swoje „porządki” na magazynowych półkach pełnych uszykowanych do transportu zabawek. O tym, co wydarzyło się w magazynie Świętego Mikołaja i kto będzie sprzątał, opowie nie używając słów tylko żonglerskich obręczy Kamil Malecki.

 

Termin: 20 grudnia

Dostęp: kanał YouTube Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie

 

Rysujemy portret - warsztaty z Artystyczną Podróżą Marzeń

 

Drodzy Rodzice! Jeśli szukacie kreatywnych pomysłów na zabawę z dziećmi, a może sami pragniecie znów poczuć się jak dziecko i puścić wodze fantazji - mamy coś dla Was! Fundacja na rzecz edukacji Sentio zaprasza w Artystyczną podróż marzeń, wyjątkowe warsztaty z podstaw malarstwa, rysunku i grafiki. Z malarką Moniką Waraxą poznacie wiele technik plastycznych, odkryjecie odległe kultury, a nauka stanie się prawdziwą zabawą.

 

Termin: 19 grudnia

Dostęp: profil FB Fundacji Sentio

 

Świąteczny Warsztat Wyobraźni online

 

Te święta będą inne niż wszystkie, dlatego warto zadbać o dobrą atmosferę, zabawę i dekoracje, które uprzyjemnią ten czas. Niezależnie od tego, ile masz lat, zaskoczy Cię, jak w prosty sposób zrobić sobie zabawkę na Mikołajki, a jeśli jesteś łasuchem, z pewnością ucieszą Cię sposoby na udekorowanie świątecznych łakoci. Będziesz miał również okazję do wzięcia udziału w konkursie na najlepiej udekorowany piernik! Informacji o nim szukaj 13 grudnia na facebookowej grupie Uczniowie Heweliusza. W ostatnim tygodniu skupisz się na tym, jakie wspaniałe dekoracje możesz wykonać z dostępnych w domu i okolicy materiałów.

 

Termin: 20 grudnia

Dostęp: profil na Facebooku i YouTube Hevelianum

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć