Warszawa

Psotnik Mikołajek znowu w akcji!

Psotnik Mikołajek znowu w akcji!

W dodatku jakiej! Obecnie tak wiele dzieje się dookoła tej wyimaginowanej osoby, że trudno uwierzyć w to, że nie jest to osoba z pierwszych stron gazet!

 

Zacznijmy jednak od początku...

 

Jak to wszystko się zaczęło – czyli kim jest Mikołajek

 

Myślę, że każdemu z nas trudno będzie uwierzyć, że pierwsze opowiadania i wzmianki o tym ogromnie zabawnym rozrabiace pochodzą z lat 50! Dokładnie - Mikołajek, Ananiasz, Rufus, Alcest i inni bawią nas już od niemal 70 lat! Ci chłopcy szturmem wdarli się do księgarń i podbili serca czytelników! Mało tego - pozostają w nich do dziś, bo mimo, że opowieści stworzone zostały dekady temu nie zestarzały się ani o jeden dzień.

 

Dotąd pamiętam jak sięgałam po te książki będąc dzieckiem. Była to jedna z pierwszych lektur, w których zaginęłam bez reszty! Wszystkie przygody przeżywałam razem z tymi chłopcami – płakałam ze śmiechu nad ich absurdalnym zachowaniem i zastanawiałam się kto na następnej stronie dostanie słynną „fangę w nos”. Nie zdawałam sobie wtedy sprawy, że doskonale bawię się przy lekturze, która mogła „pochłonąć” moich rodziców jako dzieci, a obecnie już kolejne pokolenia. Od lat bowiem w tej kwestii nic się nie zmieniło – wszyscy kochamy Mikołajka (teraz może po prostu bardziej utożsamiamy się z jego rodzicami i słynnym Dyrektorem ;))

 

Kolekcja psot i wybryków

 

Czyli absolutna gratka dla fanów i kolekcjonerów przygód tego niezwykłego chłopca. Mianowicie Wydawnictwo Znak Emotikon postanowiło zebrać opowieści i wyczyny Mikołajka w tematycznie uporządkowane zbiory! Jeżeli najbardziej uwielbiacie (podobnie jak ja) historyjki o Mikołajku wprost ze szkolnych ław – koniecznie musicie mieć w swojej biblioteczce „Mikołajek. Nowy rok szkolny”.

 

 

Jeżeli natomiast tęsknicie za wakacjami i chcielibyście nieco ich posmakować i przypomnieć sobie beztroskie chwile podczas letnich wygłupów, nie wahajcie się i śmiało całą rodziną czytajcie wieczorami kolejne opowiadania z tytułu „Mikołajek. Jedziemy na wakacje”.

 

 

Urodziny Mikołajka

 

Nie, to nie jedno z kolejnych opowiadań! Jest dużo lepiej! To prawdziwe wydarzenie! Na początku pisaliśmy o tym, że Mikołajek ma niespełna 70 lat! Natomiast już jutro świętujemy jego 15 urodziny w Wydawnictwie Znak Emotikon! Z tej okazji będziecie mogli wziąć udział w niesamowitych wydarzeniach. Między innymi sprawdzić czy jesteście okropnie fajnymi rodzicami lub posłuchać czytanek fragmentów tych kultowych książek! Koniecznie zaglądajcie na Facebooka i śledźcie jakie niespodzianki na Was czekają.

 

 

Święta tuż tuż…

 

Czyli co z prezentem na Gwiazdkę lub Mikołaja? Mamy dla Was rewelacyjną radę! Uwielbiacie Mikołajka lub uwielbiają go Wasi podopieczni? Może chcielibyście zapoznać pociechy z opowieściami, które sami jako dzieci ubóstwialiście? Już od 12 listopada będziecie mogli znaleźć w księgarniach nie lada gratkę z mikołajkowego świata. Specjalnie na jeden z najpiękniejszych okresów w roku do waszej domowej biblioteczki może trafić „Mikołajek. Kochany Święty Mikołaju”.

 

 

A co w nim?

 

  • Doskonałe (a raczej doskonale zabawne) rady jak stworzyć list do Mikołaja;
  • Co znaczy być dużym chłopcem i dlaczego ciągnie to za sobą kłopoty;
  • Dlaczego okulary mogą uratować nasz nos;
  • Oraz jak pomagać żeby uniknąć świątecznych porządków :);
  • A także Ilustracje, które bawią równie mocno jak same opowieści!

 

 

Zaintrygowani? Gwarantujemy, że Seria o Mikołajku jest nie tylko rozbrajająca i bawiąca do łez, ale także da Wam chwilę nostalgii i wytchnienia w tym niełatwym dla wszystkich czasie!

 

Więc niezależnie od tego czy jesteście duzi czy mali – pamiętajcie czytanie Mikołajka sprawia, że dzień staje się lepszy!

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć