Warszawa

Nowy Jork, Paryż czy Londyn? Z muzeami online dookoła świata!

Nowy Jork, Paryż czy Londyn? Z muzeami online dookoła świata!

Nowy Jork, Londyn, Paryż - dzięki wirtualnym kolekcjom najsłynniejszych muzeów na świecie możesz zobaczyć je już dziś!

 

Chociaż o podróży do słonecznej Grecji lub dalekiego Taipei możemy na razie wyłącznie pomarzyć, nie oznacza to jednak, że ich wyjątkowy klimat pozostaje dla nas nieosiągalny! W obliczu panującej epidemii koronawirusa placówki kulturalne z całego świata przenoszą bowiem swoją działalność do sieci, dając nam wszystkim możliwość zanurzenia się w ich niezwykłej atmosferze. Wycieczka do Nowego Jorku, Waszyngtonu czy Seulu nigdy nie była tak prosta! Jedyne, co musicie zrobić, to sprawdzić naszą listę najciekawszych muzeów online z całego świata, i dać się zabrać w kulturalną podróż po najdalszych zakątkach Ziemi!

 

1/10
1/10
Centrum Kosmiczne Johna F. Kennedy'ego

Gotowi na wyprawę w kosmos? Z Centrum Kosmicznym Johna F. Kennedy’ego macie szansę się na nią wybrać! Niezwykły obiekt badań nad wszechświatem daje nam niezwykłą okazję do zakosztowania życia w kosmosie bez ruszania się z kanapy! Co tydzień na facebookowym profilu Centrum udostępniane będą liczne materiały dotyczące kosmicznych podróży, galaktyki i pracy astronautów. Dzieci – i dorośli! - będą również miały możliwość wzięcia udziału w wirtualnej wycieczce po budynku i badawczych stacjach Centrum.

2/10
2/10
Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku

Jedno z najbardziej znanych muzeów na świecie zachwyca nie tylko swą oryginalną konstrukcją architektoniczną, ale również bogactwem kolekcji malarstwa impresjonistycznego, wczesnego modernizmu oraz sztuki współczesnej. Dzięki zdigitalizowanym zbiorom już dziś możemy stanąć twarzą w twarz z jedną z najbardziej imponujących kulturalnych ekspozycji na świecie oraz podziwiać niezwykłe korytarze gmachu muzeum. Kliknij tutaj i wybierz się na wirtualny spacer po Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku.

3/10
3/10
Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Gwacheonie

Sztuka wschodu kojarzy nam się zazwyczaj z ornamentami i wizerunkami bóstw. Tymczasem jednak współczesna twórczość azjatycka pełna jest odmiennych stylów, które fascynują swoją oryginalnością i symboliką. Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Korei Południowej stawia sobie za cel przybliżanie tej niezwykłej kultury szerszemu gronu odbiorców. Aby zanurzyć się w nowym egzotycznym świecie sztuki, wystarczy wejść na stronę internetową Muzeum.

4/10
4/10
The Broad w Los Angeles

Choć na pozór The Broad w Los Angeles może wydawać się zaledwie kolejnym z wielu muzeów sztuki współczesnej na świecie, to w rzeczywistości jednak skrywa w sobie bogactwo oryginalnych rozwiązań. Wystarczy jeden pokaz wnętrza obiektu, by zobaczyć, jak niezwykłe perspektywy otwiera przed swoimi zwiedzającymi. The Broad to tysiące zapierających dech w piersiach wystaw i konstrukcji, które wyglądają, jak gdyby łamały prawa fizyki. Sprawdźcie tutaj!

5/10
5/10
Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie

Muzeum Historii Naturalnej to miejsce, które pokazuje nam, w jaki sposób Ziemia osiągnęła postać, jaką znamy dzisiaj. Dzięki milionom eksponatów, wśród których znaleźć można m.in. skamieniałości, minerały i meteoryty, zwiedzający mają szansę zobaczyć, jak przebiegał niezwykły proces ewolucji przyrody. Połączone z lekcjami wystawy skłaniają ich również do refleksji na temat tego, jaką rolę w jej rozwoju – i degradacji – odgrywa człowiek. Wizyta w Muzeum Historii Naturalnej to prawdziwa podróż w czasie, na którą wybrać możecie się już dzięki jednemu kliknięciu myszki!

6/10
6/10
Narodowe Muzeum Pałacowe w Taipei

Narodowe Muzeum Pałacowe w Taipei to prawdziwa kolebka chińskiej kultury i sztuki. Mieszczące ponad 700 000  eksponatów pochodzących ze zbioru XIV-wiecznego cesarza Chin, Muzeum każdego roku przyciąga miliony turystów z różnych zakątków Ziemi. Wrażenie robi nie tylko najsłynniejsza kolekcja sztuki chińskiej na świecie, ale także jego potężny gmach, którego architektura łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Jeśli chcecie zakosztować odrobiny niesamowitej kultury Wschodu, wejdźcie na stronę Narodowego Muzeum Pałacowego w Taipei!

7/10
7/10
Muzeum Brytyjskie

Kiedy Sir Hans Sloan, XVIII-wieczny lekarz i przyrodnik, postanowił zabezpieczyć swoją bogatą kolekcję starożytnej sztuki i literatury, nie miał jeszcze pojęcia, że jego zbiór da początek jednemu z największych muzeów historii starożytnej na świecie. Mieszczące się w stylizowanym na czasy antyku potężnym gmachu w Londynie, Muzeum Brytyjskie zawiera m.in. rzeźby z ateńskiego Partenonu oraz posągi egipskich mumii, które od lat fascynują nie tylko pasjonatów historii, ale i tłumy zwiedzających z całego świata. Chcesz do nich dołączyć? Możesz to zrobić już dziś, dzięki kolekcji udostępnianej online!

8/10
8/10
Muzeum Benaki w Atenach

Zapraszamy do niezwykłego świata starożytnej Grecji! Antyczne rzeźby, zapiski i obrazy czekają tylko, żeby pokazać Wam, jak wyglądało życie w dawnym centrum kultury świata. Na prawdziwą podróż do Grecji będziemy musieli co prawda jeszcze trochę zaczekać, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zakosztować jej atmosfery już dziś razem z wirtualnymi kolekcjami Muzeum Benaki w Atenach! Więcej informacji tutaj.

9/10
9/10
Luwr w Paryżu

Jedno z największych i najbardziej popularnych muzeów na świecie teraz otwiera swoje zbiory przed każdym z nas! Wystarczy jedno kliknięcie myszki, by móc podziwiać zapierające dech w piersiach wnętrza dawnego pałacu królów oraz bogatą kolekcję sztuki europejskiej, starożytnej i wschodniej. Muzeum Luwr mieści w sobie najbardziej cenne dzieła w historii świata, takie jak „Mona Lisa” Leonarda da Vinci czy słynna rzeźba „Wenus z Milo”, które zobaczyć musi każdy z nas (co możecie zrobić, klikając tutaj).

10/10
10/10
Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii w Madrycie

Museo Reina Sofia to jedno z najbardziej znanych muzeów poświęconych sztuce hiszpańskiej. W jego imponującej kolekcji znajdują się prace takich artystów jak Pablo Picasso czy Salvador Dali. Pełne nowoczesnych i awangardowych dzieł sztuki Muzeum zalicza się do tzw. Trójkąta Sztuki, czyli trzech najważniejszych muzeów w Madrycie. Zbiory tego kultowego muzeum możecie zobaczyć już dziś, bez wychodzenia z domu, klikając tutaj.

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć