Warszawa

Muzea w Polsce online - odwiedź je już dziś!

Muzea w Polsce online - odwiedź je już dziś!

Sprawdź, które muzea w Polsce udostępniają swoje zbiory online!

 

Muzea w Polsce zachwycają swoją różnorodnością, wyjątkową architekturą oraz bogactwem zbiorów. Znajdują się wśród nich placówki poświęcone historii, sztuce, etnografii czy też technice - każdy znajdzie coś dla siebie! Choć epidemia koronawirusa nie pozwala nam ich dziś zwiedzić, wiele z najbardziej interesujących muzeów w Polsce wychodzi naprzeciw naszym potrzebom i udostępnia swoje zbiory online. Sprawdźcie naszą listę i wyruszcie w wirtualną podróż po niezwykłych muzeach Polski!

 

1/15
1/15
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek to zupełnie wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Polski, które stawia sobie za cel przybliżenie widzom – i tym młodszym, i starszym – historii powstania kreskówek. Obfitująca w kolorowe eksponaty, wystawy i materiały audiowizualne placówka zabiera dorosłych i dzieci w niesamowity świat bajki. Dzięki udostępnianym online zbiorom możecie go odwiedzić już dzisiaj. Wejdźcie na stronę Muzeum Dobranocek w Rzeszowie i dajcie się zabrać we wspaniałą podróż!

2/15
2/15
.Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

MOCAK to jedno z najbardziej nowoczesnych muzeów w Polsce. Jego celem jest przybliżenie stylów dominujących w sztuce ostatniego dwudziestolecia oraz zapoznanie zwiedzających z twórczością najciekawszych artystów z poszczególnych nurtów. Z oryginalnymi wystawami możemy zapoznać się bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę Muzeum Współczesnej Sztuki w Krakowie i przyjrzeć się jego e-galerii.

3/15
3/15
Teatr Wielki w Warszawie

XIX-wieczny gmach Teatru Wielkiego to przepiękna budowla, która mieści w sobie siedziby Opery Narodowej, Polskiego Baletu Narodowego oraz Teatru Narodowego. Choć dzisiaj jego potężne mury pozostają poza naszym zasięgiem, to jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy prześledzić historię powstania i zmian, jakie zachodziły w imponującej strukturze budynku. Wejdźcie na stronę Teatru Narodowego i wybierzcie się na wirtualny spacer po historii, który pokaże Wam, jak rozwijał się ten wyjątkowy obiekt.

4/15
4/15
Kopalnia Soli w Wieliczce

Niezwykłe solne rzeźby, zachwycające swą przejrzystością jeziora, zapierające dech w piersiach Groty Kryształowe – Kopalnia Soli w Wieliczce to prawdziwy fenomen w skali nie tylko Polski, ale i całego świata. Umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO obiekt to miejsce, które trzeba zobaczyć. Dzięki nowoczesnym technologiom dziś możemy to zrobić także online. Kopalnia Soli w Wieliczce zaprasza na wirtualny spacer po swych przepastnych korytarzach. Wystarczy kliknąć tutaj!

5/15
5/15
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie to jedna z najciekawszych placówek historyczno-kulturalnych w naszym kraju. Pokazująca niezwykłe zabytki i rozwój polskiej wsi instytucja pozwala zanurzyć się w minionych czasach, dając wyobrażenie o tym, jak wyglądało życie w przeszłości. Muzeum posiada również sekcję dla dzieci, w której najmłodsi mają okazję obejrzeć barwne stroje ludowe czy też wziąć udział w licznych warsztatach etnograficznych. Część z tych aktywności można wypróbować także online. Sprawdźcie tutaj!

6/15
6/15
Muzeum Historii Polski w Warszawie

Historia to nużący ciąg dat? Nic bardziej mylnego! Aby się o tym przekonać, wystarczy jedna wizyta w Muzeum Historii Polski w Warszawie. Szczególnie, że teraz możemy je zwiedzić bez wstawania z kanapy! Na swojej stronie internetowej Muzeum Historii udostępnia bowiem szereg materiałów, atrakcji i wystaw, które pozwalają obserwatorom zanurzyć się w fascynującym świecie przeszłości.

7/15
7/15
Muzeum Sztuki w Łodzi

Muzeum Sztuki w Łodzi to prawdziwa kolebka sztuki awangardowej przełomu XX i XXI wieku. Muzealne zbiory prezentują twórczość artystów, z których pracami powinien zapoznać się każdy. Na stronie internetowej Muzeum możemy znaleźć przewodniki po sztuce, zdigitalizowane kolekcje, rozmowy z autorami oraz materiałami audiowizualnymi poświęconymi historii sztuki współczesnej.

8/15
8/15
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Muzeum Lotnictwa w Polskiego to prawdziwy unikat nie tylko w skali kraju, ale i całej Europy. Gromadzący eksponaty związane z historią lotnictwa w państwie obiekt przyciąga uwagę nie tylko dzięki swym zapierającym dech w piersiach modelom, które pozwalają nam poczuć się, jakbyśmy uczestniczyli w przygodowym bądź wojennym filmie, ale również swoją nowoczesną architekturą. Część zbiorów oraz zdjęcia z nowoczesnego wnętrza obiektu dostępne są na stronie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

9/15
9/15
Zamek Królewski w Warszawie

Dawna siedziba królów Polski to kolebka historycznego dziedzictwa naszego kraju. Zachwycający zarówno architekturą, jak i bogactwem zabytkowych kolekcji i zbiorów, Zamek Królewski w Warszawie to prawdziwa ostoja minionych czasów, którą zobaczyć muszą wszyscy. Dzięki zdigitalizowanym wystawom teraz możemy zrobić to także online!

10/15
10/15
Zamek Królewski na Wawelu

Wawel – dawna siedziba królów Polski i jedna z najsłynniejszych budowli naszego kraju co roku przyciąga ponad milion turystów z całego świata. Historyczna i architektoniczna perełka na mapie Małopolski oferuje zwiedzającym dostęp do zabytkowych komnat, grobowców i wieży, jednocześnie udostępniając nowoczesne wystawy edukacyjne. W okresie kwarantanny Muzeum daje możliwość wirtualnego zwiedzenia części obiektów – jak np. Zamku Pieskowa Skała – oraz uczestnictwa w internetowych wykładach na temat Zamku.

11/15
11/15
Muzeum Początków Państwa Polskiego

W 966r. Mieszko I przyjął chrzest, dając początek nowemu państwu… Nudne? Wcale nie! Historia pierwszych lat istnienia Polski to pasjonująca opowieść o minionym świecie rycerzy, książąt i zakonów. Wystarczy przyjrzeć się jej z odpowiedniej perspektywy, by zobaczyć, jaka może być fascynująca! Umożliwia nam to Muzeum Początków Państwa Polskiego w Wilanowie, które oprócz prowadzenia działalności stacjonarnej, część swoich zbiorów udostępnia również online.

12/15
12/15
Łazienki Królewskie

Dawna siedziba króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, która przed laty mieściła najwybitniejszych przedstawicieli kultury i nauki w państwie, dziś zachwyca bogatymi zbiorami i klasycznymi rozwiązaniami architektonicznymi. Muzeum Łazienek działa również online, dzieląc się z odwiedzającymi częścią swoich kolekcji oraz fotografiami ukazującymi piękno pałacu.

13/15
13/15
Muzeum Narodowe w Krakowie

Muzeum Narodowe w Krakowie to kulturalne serce Małopolski. Sukiennice, Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku czy Dom Jana Matejki to zaledwie niektóre z licznych oddziałów Muzeum, gdzie możemy dowiedzieć się więcej na temat rozwoju polskiej kultury, nauki i sztuki na przestrzeni dziejów. Muzeum Narodowe wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego odbiorcy kultury i udostępnia bogactwo swoich zbiorów w formie Wirtualnego Muzeum Narodowego w Krakowie.

14/15
14/15
Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego to miejsce, które każdy z nas powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Opowiadające tragiczną, lecz niezwykłą i bohaterską historię Powstania Warszawskiego, pokazuje nam realia dramatycznej walki, jaką musieli stoczyć nasi przodkowie. Fotografie zniszczonego miasta, biogramy żołnierzy czy też nagrania wywiadów z uczestnikami powstania – to wszystko odnaleźć można na stronie internetowej Muzeum.

15/15
15/15
Narodowa Galeria Sztuki Zachęta

Zachęta to miejsce niezwykłe, które stawia sobie za cel popularyzowanie sztuki wśród przeciętnych odbiorców kultury. Galeria skupia się również na dzieciach, organizując liczne warsztaty oraz wystawy, które przeznaczone są wyłącznie dla najmłodszych. Na stronie internetowej Galerii, w zakładce Mediateka i Publikacje, odnaleźć można zdigitalizowane wersje najciekawszych i najbardziej oryginalnych wystaw, jakie prezentowane były dotychczas w Zachęcie.

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Artykuły

Warto zobaczyć